Kvalifikace MS: Češi šokovali Německo a obsadili ve skupině senzační druhé místo!

Neskutečné, fantastické, neuvěřitelné. To a spoustu dalších velkých přívlastků si zaslouží dnešní nečekané, ale naprosto zasloužené vítězství českých reprezentantů nad favorizovaným Německem. Po výhře 6:4 obsadil český tým v nadstavbové skupině senzační druhé místo a bude hrát play off o konečné 5. až 8. místo.

Přitom zápas nezačal pro naše kluky vůbec dobře, když se v závěru první části dostalo Německo do dvougólového vedení. Na druhý zásah však bleskově odpověděl kontaktním gólem Kovařík, a tak se do přestávky šlo s nadějí.

Ve druhé části ji ještě umocnil druhým gólem hned po 23 vteřinách opět Kovařík, ale také soupeř dokázal rychle odpovědět, když z rozehrávky po gólu vymetl pavučiny z Víškovy svatyně. V 17. minutě pak zvýšil Bequiri na 4:2 pro Německo, ale favorit tím zcela ztratil vítr z plachet.

Od té chvíle totiž už Víšek žádný míč za svá záda nepustil a začal velkolepý obrat.

O minutu později snížil na 3:4 Vyhnal a ve třetí části pak po pěkné kombinaci Salák, znovu Vyhnal – tentokrát svým 20. gólem v reprezentaci – a po secvičeném signálu Huráb obrátili výsledek na českou stranu. Čtyři inkasované góly v řadě hru Německa dokonale rozložily a naši kluci už si vedení pohlídali.

A protože večer Itálie zvítězila nad Maďarskem, obsadila naše reprezentace druhou příčku v tabulce.

„Byl to velice těžký zápas, ve kterém jsme opět prohrávali. Ale podařilo se dát kontaktní branku, tým začal šlapat a jezdit na sto procent. Věděli jsme, že Němci mají v nohách večerní zapas s Itálii, který si nešťastné prohráli. Ve třetí třetině jsme již byli lepší a soupeře zlomili. Byl to krásný zapas, kdy celý tým podal dobrý výkon a užili jsme si to. Věděli jsme, o co se hraje. Že při vítězství domácí Itálie máme šanci proniknout mezi osm posledních celků. A stalo se. Je to senzace,“ zářil spokojeností autor dvou branek Jaroslav Kovařík.

Znamená to, že tým hrajícího trenéra Martina Chalupy čekají další dva těžcí soupeři. V sobotu se od 15.15 hodin utkají s Ázerbájdžánem a v neděli pak od 14 nebo od 15.15 s Ruskem nebo Francií. Ať už oba víkendové duely dopadnou jakkoliv, jedná se o zatím největší úspěch české plážové kopané.

ČR – Německo 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)
Branky ČR: Kovařík 2, Vyhnal 2, Salák, Huráb.
ČR: Víšek – Kovařík, Salák, Chalupa, Hulina, Klíma, Vyhnal, Huráb, Fürbacher, Mižár.