Kvalifikace MS: S Maďarskem rozhodly dva rychlé góly v úvodu

beach soccer

Čtvrteční duel české reprezentace v nadstavbové části kvalifikace o postup na MS skončil prohrou. Maďarsko šlo rychle do vedení o dva góly, které si ve zbývajícím čase bez problémů uhlídalo.

Nadšení a chuť Čechů vybojovat první body do druhé fáze kvalifikace dostaly trhlinu už po 90 vteřinách, kdy jsme neuhlídali rohový kop a poprvé inkasovali. Když za další minutu střihl gólové nůžky Rutai, bylo ještě hůře.

Našim se v zakončení nedařilo, častokrát míč pouze bezhlavě odkopli namísto kombinace, a tak si soupeř vedení celkem vklidu hlídal.

Jiskřičku naděje na lepší výsledek vykřesal ve 30. minutě vydařenou střelou z dálky Kovařík, jenomže ze snížení jsme se radovali jen půl minuty. To totiž váhal s rozehrávkou Hájek a soupeř jeho odkop zblokoval do sítě. V předposlední minutě pak už jen kosmeticky upravil skóre Hulina, když dorazil penaltu Chalupy, která šla do břevna.

Poslední zápas nadstavby sehrají Češi v pátek opět od 9 hodin proti Německu. Vítězství je může posunout do víkendových bojů o konečné 9.-13. místo.

ČR – Maďarsko 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky ČR: Kovařík, Hulina.
ČR: Víšek (31. Hájek) – Huráb, Vyhnal, Chalupa, Salák, Fürbacher, Hulina, Mižár, Kovařík, Klíma.