Kvalifikace MS: Rusko a Španělsko postupují, pět týmů stále živí šanci na zbylá dvě místa

Hráči Ruska a Španělska již mohou slavit postup na mistrovství světa v příštím roce. Rusko svůj postup zpečetilo výhrou nad Nizozemskem, k čemuž jí pomohli jeho dva střelecky nejproduktivnější hráči na turnaji – Shishin a Makarov. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy si Rusové vytvořili dvoubrankový náskok, v závěrečné části už jen Tosch snížil na konečných 1:2. Zbylé tři týmy skupiny A ještě mohou postoupit. Francie absolvovala třetí penaltový rozstřel v řadě a po jeho nezvládnutí s Nizozemskem tentokrát přišel úspěch proti Bělorusku. Francie vedla v zápase už 3:0, ale Bělorusové ukázali svou sílu a zápas dokonce otočili na 4:3. V dalším průběhu zápasu už si ani jeden tým nedokázal vypracovat rozhodující náskok a tak došlo na penalty, které rozhodla až sedmá série, kdy Davidovich netrefil branku.
Ve druhé skupině se raduje s postupu Španělsko po výhře nad Ukrajinou v prodloužení. Zápas rozhodla španělská ikona Ramiro Amarelle, který udeřil v poslední minutě prodloužení. To že zápas rozhodl Amarelle není překvapením, ale je to poměrně pikantní situace, jelikož Amarelle působil jako poradce ukrajinského týmu při loňském mistrovství světa. Zápas měl hodně zajímavý závěr, Španělsko vedlo ve 32. minutě již 4:1, ale Ukrajinci dokázali ještě vyrovnat, přičemž dva góly vstřelili až v poslední minutě. O druhé postupové místo ze skupiny si to zítra rozdá právě Ukrajina s Polskem, které porazilo vysoko Maďary 7:3. Maďarsko tak již nemá šanci postoupit.

Výsledky dnešních zápasů:

Čas Skupina Zápas Výsledek
14:00 B Polsko – Maďarsko 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
15:15 A Bělorusko – Francie 6:6 (1:3, 3:0, 1:2, 1:1)
penalty 5:6
16:30 A Nizozemsko – Rusko 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
17:45 B Ukrajina – Španělsko 4:5 (1:0, 0:2, 3:2, 0:1)

Čtvrtfinálová skupina A

Bělorusko – Francie 6:6 (1:3, 3:0, 1:2, 1:1), penalty 5:6
branky: 0-1: Pagis, min. 11 (1); 0-2: Basquaise, min. 10 (1); 0-3 : Samoun, min. 6 (1) ; 1-3: Krupitsa, min. 6(1) ; 2-3: Karpan, min. 11(2) ; 3-3 : Bryshtsel, min. 9 (2) ; 4-3 : Trafimov, min. 7 (2) ; 4-4: Pagis, min. 11 (3); 5-4 : Schvaiba, min. 9 (3); 5-5: Mendy, min. 7 (3); 5-6 : Samoun, min. 2 (ET); 6-6 : Miranovich, min. 1 (ET)
penalty: Basquaise, 0-1 ; Bryshtsel, 1-1 ; François, 1-2 ; Krupitsa, 2-2 ; Pagis, 2-3 ; Bokach, 3-3 ; Samoun, neproměnil; Ilyin, neproměnil; Tossem, 3-4 ; Miranovich, 4-4 ; Fayos, 4-5 ; Trafimov, 5-5 ; Edouard, 5-6 ; Davidovich, neproměnil

Nizozemsko – Rusko 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
branky: 0-1: Shishin, min. 10 (2); 0-2: Makarov, min. 4 (2); 1-2: Tosch, min. 8 (3)

1. Rusko 2 2 0 0 7:4 6
 2. Francie 2 0 1 1 10:10 2
 3. Nizozemsko 2 0 1 1 5:6 2
 4. Bělorusko 2 0 0 2 9:11 0

Čtvrtfinálová skupina B

Polsko – Maďarsko 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
branky: 1-0: Baran, min. 7 (1); 2-0: Saganowski, min. 5 (1); 2-1: Besenyei, min. 4 (1); 3-1: Ziober, min. 1 (1); 4-1: Grzegorczyk, min. 7 (2); 5-1: Saganowski, min. 5 (2); 5-2: Jaksa, min. 10 (3); 6-2: Saganowski, min. 5 (3); 7-2: Burzawa, min. 2 (3); 7-3: Ughy, min. 2 (3)

Ukrajina – Španělsko 4:5 (1:0, 0:2, 3:2, 0:1)
branky: 1-0: Lima (vlastní), min. 0 (1); 1-1: Amarelle, min. 9 (2); 1-2: J. Torres, min. 3 (2) ; 1-3 : Lima, min. 9 (3) ; 1-4 : C. Torres, min. 4 (3) ; 2-4 : A. Borsuk, min. 3 (3) ; 3-4 : Zborovskyi, min. 0 (3); 4-4: Yevdorovski, min.0 (3); 4-5: Amarelle, min. 0 (ET)

1. Španělsko 2 1 1 0 10:7 5
 2. Polsko 2 1 0 1 10:8 3
 3. Ukrajina 2 1 0 1 7:7 3
 4. Maďarsko 2 0 0 2 5:10 0

První dva týmy z každé skupiny postupují na mistrovství světa.