Úžasné, český tým porazil Rumunsko a má jistý postup do osmifinále

beach soccer
Branky: 12. Huráb, 14. Filinger, 15. Stejskal, 19. Chalupa, 26. Boček, 35. Stejskal, 36. Kovařík – 15. Carauleanu, 26. Maciuca, 31. Gandac, 36. Tanase
Karty: bez karet
Sestavy:
Rumunsko: Iulian Gandac, Laurentiu Marin – Liviu Croitoru, Ionut Florea, Marian Posteuca (K), Ionel Posteuca, Marian Maciuca, Raj Carauleanu, Adrian Tanase, Lucian Chirila
Po včerejším překvapivém vítězství nad Francií 6:4, potvrdil český národní tým svou dobrou formu i v zápase proti silnému Rumunsku, když favorita kvalifikace porazil 7:4. V úvodní opatrné třetině padl jediný gól, o který se v jejím závěru postaral Tomáš Huráb. Tím odstartoval střelecké představení svých spoluhráčů, které přišlo ve druhé třetině, když se postupně do sítě soupeře trefili David Filinger, Pavel Stejskal a Martin Chalupa. Rumuni se v úvodních dvou třetinách prosadili pouze v 15. minutě, kdy na 1:3 snížil Cărăuleanu. Český tým tak do závěrečné třetiny vstupoval s vedením 4:1. V poslední třetině si český výběr svůj náskok hlídal a po dalších trefách Martina Bočka, Pavla Stejskala a Jaroslava Kovaříka slavil důležitou výhru 7:4.
Český tým si dnešním vítězstvím zajistil postup do osmifinále kvalifikačního turnaje z prvního místa skupiny. K tomu dopomohl i výsledek druhého zápasu naší skupiny, ve kterém Francie porazila Estonsko 4:3. Právě Estonsko bude zítra posledním soupeřem českého týmu ve skupinové fázi. Osmifinále je na programu ve středu.

Ostatní dnešní zápasy:

Skupina Čas Zápas Výsledek
A 12:45 Polsko – Lotyšsko 11:3 (7:0, 2:1, 2:2)
A 15:15 Rusko – Německo 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
B 11:30 Ukrajina – Moldávie 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
B 17:45 Portugalsko – Řecko 9:2 (1:1, 3:1, 5:0)
C 11:30 Ázerbájdžán – Bělorusko 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
C 14:00 Švýcarsko – Anglie 10:1 (3:1, 5:0, 2:0)
D 10:15 Turecko – Norsko 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)
D 10:15 Španělsko – Nizozemsko 4:5 (0:0, 4:2, 0:3)
E 16:30 Itálie – Izrael 3:3 (0:1, 4:2, 0:1, 0:0),
penalty 4:3
E 09:00 Maďarsko – Bulharsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
F 12:45 Francie- Estonsko 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Česká republika – Rumunsko 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)
Branky
Sestavy: Česká republika: Petr Víšek – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa (K), Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Pavel Stejskal a David Filinger
Francie: Iulian Gandac, Laurentiu Marin – Liviu Croitoru, Ionut Florea, Marian Posteuca (K), Ionel Posteuca, Marian Maciuca, Raj Carauleanu, Adrian Tanase, Lucian Chirila

Druhý zápas skupiny F
Francie – Estonsko 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
branky: 0-1: Tammo, min. 7 (1); 1-1: Pagis, min. 2 (1) ; 2-1 : Samoun, min. 10 (2) ; 3-1 : Edouard, min. 9 (2) ; 4-1 : Basquaise, min. 0 (2) ; 4-2 Saharov, min. 5 (3) ; 4-3 : Lukk, min. 4 (3)

Polsko – Lotyšsko 11:3 (7:0, 2:1, 2:2)

branky: 1-0: Widzicki, min. 11 (1); 2-0: Ziober, min. 10 (1); 3-0: Slowinski, min. 9 (1); 4-0: Saganowski, min. 5 (1); 5-0: Saganowski, min. 3 (1); 6-0: Golanski, min. 2 (1); 7-0: Friszkemut, min. 0 (1); 8-0: Saganowski, min. 11 (2); 8-1: Dombrovskis, min. 10 (2); 9-1: Friszkemut, min. 8 (2); 9-2: Dombrovskis, min 9 (3); 10-2: Saganowski, min.9 (3); 10-3: Dombrovskis, min. 3 (3); 11-3: Friszkemut , min.1 (3)

Rusko – Německo 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
branky: 1-0: Shkarin, min. 5 (1); 2-0: Leonov, min. 7 (2); 3-0: Shishin, min. 5 (2); 3-1: Ullrich, min. 2 (2); 4-1: Shishin, min. 8 (3); 5-1: Makarov, min. 5 (3); 6-1: Makarov, min. 4 (3)