Kvalifikace na MS: účast má jistou devět týmů, zbývá Evropa a Jižní Amerika

Už za tři měsíce se v Moskvě uskuteční mistrovství světa. Kvalifikace na šampionát jsou v plném proudu. Dohráno už je v CONCACAF (Severní a Střední Amerika), hotové jsou i boje o postup v Africe. Jasno už je i v Asii a Oceánii, kde se kvalifikace nehrála, ale kontinentální federace sami jmenovaly postupující. Evropská kvalifikace, ve které se představí i česká reprezentace, proběhne od 17. do 27. června v portugalském Nazaré.

ČEŠI V KVALIFIKACI NARAZÍ NA NORSKO A MOLDAVSKO. VÍCE ČTĚTE ZDE >>>

Mistrovství světa v Rusku se uskuteční od 19. do 29. srpna. Půjde o 11. světový šampionát pod záštitou FIFA. Účast má zajištěnou zatím devítka týmů včetně pořádajícího Ruska.

V Asii a Oceánií se kvalifikace nakonec neodehrála. Účastníky jmenovaly kontinentální federace, z Asie se tak představí Japonsko, Omán a Spojené Arabské Emiráty, z Oceánie pak tradičně Tahiti.

Kvalifikační boje už mají za sebou v zámoří. Čtrnáct zemí z federace CONCACAF bojovalo o pouhá dvě postupová místa. Ta vybojoval nakonec Salvador a USA, chybět tak bude Mexiko.

Dohraná už je i kvalifikace v Africe, kde se rovněž bojovalo o dvě místa. Na světovém šampionátu se představí Senegal a vůbec poprvé v historii Mozambik, který v semifinále udolal Ugandu.

Zbývá odehrát kvalifikace v Evropě (4 místa) a Jižní Americe (3 místa). Jihoamerické bitvy se odehrají v Brazílii od 26. června do 4. července. V Evropě se bude bojovat od 17. do 27. června v portugalském Nazaré, kde se představí i česká reprezentace.

Jistí účastníci MS 2021:

AFRIKA: Mozambik, Senegal

ASIE: Japonsko, Omán, Spojené Arabské Emiráty

EVROPA: Rusko (pořadatel) + 4 postupující

JIŽNÍ AMERIKA: 3 postupující

OCEÁNIE: Tahiti

SEVERNÍ A STŘEDNÍ AMERIKA: Salvador, USA