Maďarské prokletí trvá, Češi v kvalifikaci končí a s nimi Itálie, Portugalsko nebo Švýcarsko

Moskva

utkání skončilo

3:7

(1:4, 1:1, 1:1)
Branky:10. Chalupa, 13. Chalupa, 26. Karda – 7. Badalik, 8. Ughy, 9. Fekete, 12. Jaksa, 16. Besenyei, 32. Weisz, 36. Besenyei
Karty: 9. Salák (ŽK)
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Jakub Mižár, Tomáš Huráb, Martin Chalupa (K), Jaroslav Kovařík, Lubomír Karda, Pavel Stejskal, Michal Salák a David Filinger
Maďarsko: Csaba Borszéki – Viktor Fekete, Tamás Weisz, Márk Ughy, Péter Ábel, Szabolcs Badalik, Ferenc Besenyei, László Berkes, Péter Jaksa, Renátó Takács, Daniel Forgács
Čeští plážoví fotbalisté si na mistrovství světa v příštím roce nezahrají. Na moskevské kvalifikaci sice vyhráli svou základní skupinu, v osmifinále ale podlehli Maďarům 3:6. Pro národní tým to byla s tímto soupeřem pátá prohra v řadě.
Začátek byl opatrný, Maďaři byli přitom o něco aktivnější. V 6. minutě byl faulovaný Kovařík na vlastní polovině, střílel mimo. Z podobné situace na druhé straně trefil sice Jaksa branku, Víšek ale jeho střelu lapil. V 7. minutě už náš gólman nedosáhl na střelu Badalika k tyči. V 8. minutě se dostal k odraženému míči Ughy a se štěstím propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. A bylo pro český tým ještě hůř. V 9. minutě udeřil obávaný Fekete, který proměnil trestný kop a zvýšil už na 3:0 pro Maďary. Až v 10. minutě se prosadili také Češi. Martin Chalupa potrestal přesnou střelou maďarský faul a ukázal svým spoluhráčům, že zápas ještě není ztracen. Jenže deset vteřin před první sirénou vrátil soupeři pohodlný tříbrankový náskok hlavou Jaksa.

Hned v úvodu druhé třetiny byl znovu faulován Chalupa a v dobré pozici se český kapitán nemýlil. Pátou brankou na turnaji snížil ve 13. minutě na 2:4. Vzápětí se Salák a jeho spoluhráči dožadovali gólu, podle rozhodčích ale míč nebyl v brance. Opakovaný záběr ukázal, že sudí Čechům upřeli jasný gól a snížení na 3:4. V 16. minutě se ochotně svalil do písku Besenyei, rozhodčí odpískali faul a Maďaři vedli znovu o tři branky. Navíc v 18. minutě ve vyložené šanci ztroskotal na Víškovi Badalik. Petr Víšek předvedl i další skvělé zákroky, jeho spoluhráči se ale proti Maďarům v útoku těžko prosazovali.

Do třetí části šel český tým s cílem smazat tříbrankové manko. Salák ještě mířil nad, ale Lubomír Karda zblízka znovu pozvedl ve 26. minutě české naděje, když snížil na 3:5. Výbornou příležitost pak promarnil Kovařík, když mířil vedle maďarské brány. Vyloženou šanci Saláka zase lapil golman Borszéki. Český tým vsadil vše na útok a v závěru se tak šance střídaly na obou stranách. Maďaři byli stále nebezpeční a čtyři minuty před koncem pojistil jejich postup Weisz.

Český tým byl aktivnější, na střely zvítězil 45:37, Maďaři však měli opět štěstí, když ve druhé třetině rozhodčí neuznal trefu Saláka na 3:4. Dalším rozhodujícím momentem byl úsek mezi 7. a 9. minutou utkání, kdy soupeř třikrát skóroval a vypracoval si rozhodující náskok, který už si zkušeně pohlídal.

Vítězové osmifinálových zápasů budou následně rozděleni do dvou čtyřčlenných skupin. Zápasy těchto dvou skupin se budou hrát od 5. do 7. července. První dva týmy z každé skupiny postupují na mistrovství světa.
V osmifinále skončí naděje hned několika velkých favoritů, jelikož jsou na programu zápasy Rusko – Švýcarsko, Itálie – Španělsko a Portugalsko – Francie. Všechny tyto týmy patří mezi účastníky elitní divize A Evropské ligy. Další velký favorit již skončil, Rumunsko totiž překvapivě nepostoupilo ze skupinové fáze, k čemuž dopomohl i český tým, který Rumunsko porazil 7:4.

Výsledky osmifinálových zápasů:

Čas Zápas Výsledek
09:00 Bělorusko – Řecko 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
10:15 Nizozemsko – Izrael 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
14:00 Ukrajina – Turecko 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
12:45 Polsko – Ázerbájdžán 6:5 (3:3, 1:1, 2:1)
16:30 Itálie – Španělsko 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
17:45 Portugalsko – Francie 3:3 (2:0, 1:0, 0:3, 0:0)
penalty 3:4
15:15 Rusko – Švýcarsko 8:7 (2:3, 4:2, 2:2)

Česká republika – Maďarsko 3:6 (1:4, 1:1, 1:1)

Sestavy:

Osmifinálové zápasy (4. 7.):

Bělorusko – Řecko 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
0-1: Papaeystartiou, min. 4 (1); 1-1: Miranovich, min. 10 (2); 2-1: Ilyin, min. 7(2); 3-1: Kanstantinau, min. 4 (2) ; 3-2 : Papaeystartiou, min. 9 (3) ; 4-2 : Brytshel, min. 7 (3) ; 4-3 : Papaeystartiou, min. 0 (3)

Nizozemsko – Izrael 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
branky. 1-0 : Koswal, min. 9 (1) ; 1-1 : Nakache, min. 2 (1); 2-1: Van Der Ouweland, min. 11 (2); 3-1: Badash (vlastní), min. 8 (2); 4-1: Ax, min. 1(2); 4-2: Badash, min. 0 (2); 4-3: Yatim, min. 9 (3)

Ázerbájdžán – Polsko 5:6 (3:3, 1:1, 1:2)
branky: 0-1: Saganowski, min. 10 (1); 1-1: Elhad Guliyev, min. 6 (1); 1-2: Saganowski, min. 5 (1); 2-2: Grzegorczyk (vlastní), min. 3 (1); 2-3: Gołański, min. 2 (1); 3-3: Zeynal, min. 2 (1); 3-4: Ziober, min. 11 (2); 4-4: Aliyev, min. 1 (2); 4-5: Saganowski, min. 9 (3); 5-5: Elhad Guliyev, min. 3 (3); 5-6: Saganowski, min. 3 (3

Ukrajina – Turecko 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
branky: 0-1: Erhan, min. 11 (1); 0-2: Tamer, min. 6 (1); Zborovskiy, min. 5 (1); 2-2: Andreiev, min. 2 (1); 3-2: Butko, min. 1 (1); 4-2: I. Borsuk, min. 10 (2); 4-3: Ismail, min. 9 (2); 5-3: Pachev, min. 3 (2); 6-3: Korniichuk, min. 10 (3); 6-4: Eriten, min. 10 (3); 7-4: Zborovskiy, min. 8 (3)

Rusko – Švýcarsko 8:7 (2:3, 4:2, 2:2)
branky: 1-0: Krashenninikov, min. 9 (1); 1-1: Stankovic, min. 4 (1); 1-2: Rodrigues, min. 4 (1); 1-3: Borer, min. 1 (1); 2-3: Eremeev, min. 0 (1); 2-4: Stankovic, min. 11 (2); 3-4: Shaykov, min. 11 (2); 4-4: Makarov, min. 7 (2); 5-4: Eremeev, min. 4 (2); 6-4: Shishin, min. 2 (2); 6-5: Stankovic, min. 2 (2); 7-5: Shishin, min. 9 (3); 8-5: Shaykov, min. 4 (3); 8-6: M. Jaeggy
o, min. 3 (3); 8-7: Rodrigues, min. 0 (3)

Itálie – Španělsko 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
branky: 1-0: Corosiniti (1); 1-1: Lima (1); 1-2: Amarelle (1); 1-3: J. Torres (1); 1-4: Miguel (2); 1-5: C. Torres  (3); 2-5: Leghissa (3); 2-6: J. Torres (3)

Portugalsko – Francie 3:3 (2:0, 1:0, 0:3, 0:0), penalty 3:4
branky: 1-0: Belchior, min. 9 (1); 2-0: Belchior, min. 11 (2); 3-0: Madjer, min. 9 (2); 3-1: Basquaise, min. 11 (3); 3-2; François, min. 7 (3) ; 3-3 : Basquaise, min. 3 (3)
penalty: Edouard, 0-1 ; Madjer, 1-1 ; François, 1-2 ; Belchior, 2-2 ; Samoun, 2-3 ; Santos, 3-3 ; Basquaise, 3-4 ; Carmo, nedal