Plážový víkend se v Náchodě vydařil

beach soccer

NÁCHOD – O víkendu 23. a 24. června patřilo Masarykovo náměstí v Náchodě sportovcům a fanouškům plážového fotbalu a volejbalu při již druhém ročníku Bezedos Cupu O putovní pohár města Náchoda. V letošním roce pořadatelům přálo počasí. Vloni, kdy v Náchodě začínali pouze s plážovým fotbalem, počasí v červenci nevyšlo. „Přesto měla akce skvělý ohlas, proto jsme se rozhodli ji letos znovu uspořádat a rozšířit o turnaj smíšených trojic v plážovém volejbalu,“ uvedl hlavní organizátor Michal Gross. Po oba dny byla k dispozici návštěvníkům náměstí i celá řada doprovodných akcí a atrakcí pro děti (pískoviště, trampolína nebo skákací hrad). Více než 150 tun potřebného písku dodal sponzor akce – firma Bezedos. Sobotní fotbalové zápolení, kterému přihlíželo více než 200 diváků, slavnostně zahájili ve 13 hodin starosta města Náchoda Jan Birke, místostarosta Tomáš Šubert a senátor Petr Pakosta. Celkem se fotbalových utkání zúčastnilo přibližně 80 hráčů v osmi družstvech.
„Vítězný tým v plážovém fotbale – Wayne´s Team z Nového Města nad Metují – získal nejen putovní pohár města Náchoda, který předával místostarosta Tomáš Šubert, ale dostal i možnost zúčastnit se finále Českého poháru pro nejlepší týmy z jednotlivých krajů,“ řekla tisková mluvčí radnice Nina Adlof.Plážový volejbal
Ani hráči a hráčky volejbalu nepřišli v neděli zkrátka. Své síly si před desítkami diváků změřilo třicet hráčů v deseti tříčlenných družstvech. Ceny vítěznému týmu s názvem Jednadvacet Černčice předala místostarostka Drahomíra Benešová.