Martin Boček: Mám radost hlavně z předvedené hry

beach soccer

Jednou z výrazných opor českého národního týmu je vysoká útočná věž Martin Boček. Při turnaji ve Francii byl nejlepším střelcem týmu, navíc si na své konto připsal i velký počet asistencí. Svými dlouhodobě kvalitními výkony si útočník pražského klubu BS Bohemians 1905 zajistil i angažmá v obou italských soutěžích v plážovém fotbale. Loni hrál za Mare di Roma Serii A, letos si v dresu slavného Interu vyzkoušel i projekt Super8. Blízko byl i angažmá v prestižní švýcarské lize, ale nakonec se v dresu klubu BSC Jona neobjevil. Rozhovor se týkal nejen reprezentace a působení v zahraničních klubech, ale i jeho budoucího angažmá u klubu SK Bosnia Online EU.

Jak by jste zhodnotil své účinkování v dresu Interu při úvodní etapě italské ligy Super8?
Hodnotím to jako super příležitost si zahrát v tak slavném týmu a zároveň v tak kvalitní soutěži. První zápas byl rozkoukávací, měl jsem s klukama jen jeden trénink, ale ostatní dva zápasy už byly lepší, jen jsem měl trošku smůlu v zakončení.

Co je důvodem, že jste se neobjevil v sestavě Interu při druhé a třetí etapě?
Důvod je prostý.  Nedostal jsem povolení od mého klubu v Německu. Jinak jsem měl odehrát všechny etapy. Ale bohužel.

Proč nakonec nevyšlo angažmá ve švýcarské lize, byť k němu bylo dobře nakročeno?
Příčinou jsou finance. Nedohodli jsme se na podmínkách.

Po turnaji Evropské ligy ve Francii u Vás převládá spíše radost z postupu nebo zklamání z druhého místa za Anglií?
Mám radost hlavně z předvedené hry.  Samozřejmě jsme chtěli turnaj vyhrát, ale cílem byl postup a ten jsme v klidu splnili.

Tým působil ve Francii proti slabším soupeřům velice sehraně, ale co je podle Vás důvodem, že proti Anglii souhra v útoku vázla a nedostali jste se moc do zakončení?
Anglie hrála hodně defenzivně a řekl bych, že se nás trošku báli. Ale hlavní důvod vidím v tom, že nám ubývaly síly, neboť hned v prvním zápase se zranil Fila (David Filinger), takže jsme měli jen tři hráče na střídání. Navíc v první třetině proti Anglii se zranil ještě Kubi (Michal Kubice).  V šesti lidech při našem stylu hry jsme odpadli trošku fyzicky. Jinak si myslím, že by jsme je při vší úctě v klidu porazili.

Jaké máte pocity z dosavadních výkonů klubu Bohemians 1905, ve kterém v Česku působíte?
Klokani zatím šlapou, takže pocity mám dobré. Ale musím říct, že Ladronka má také hodně kvalitní mužstvo.

Co je pravdy na tom, že budete hrát za tým SK Bosnia Online EU?
Ano to je pravda, slíbil jsem Adnanovi Beganovičovi, že jim pomůžu ve futsale. A do budoucna možná i v beach socceru, ale spíše jako trenér.