Matěj Mráz: Musíme zapracovat na zakončení

beach soccer

Matěj Mráz patří mezi základní kameny sestavy Braníku BS, v jehož dresu málokdy vynechá některý ze zápasů týmu. A nebylo tomu jinak ani o víkendovém turnaji Zimní ligy v Benešově. Braník BS se kvalifikoval na únorový finálový turnaj do Prahy a Mráz k tomu přispěl dvěma góly. Nejdříve se postaral o vítězný gól v zápase proti Jirkovu a následně se prosadil i v napínavém duelu s Korelou, kdy vyrovnával na 3:3.

Braníku se podařilo postoupit na finálový turnaj. Panuje především spokojenost nebo i trošku mrzí, že jste neporazili Plzeň Team?
My jsme si přijeli hlavně zahrát. Dostali jsme se na písek po dlouhé době a bylo to znát. Na úvod jsme dostali nejtěžšího možného soupeře a Plzeň vyhrála zaslouženě (pozn. Braník podlehl Plzeň Teamu 1:3). Takže spokojenost s postupem, ale hra zadrhávala.

Na čem je třeba na hře Braníku nejvíce zapracovat?
Podle mého názoru hlavně na útočné fázi. Jsme bezzubí v zakončení. Když už zakončíme, tak to není stoprocentní. Dále bychom měli zapracovat na zrychlení hry a rozhodnosti.

Do statistik turnaje jste se zapsal vítězným gólem proti Jirkovu. Jak byste jej popsal?
Moc si to nevybavuju, ale myslím, že to bylo po faulu. Zahrával jsem trestný kop a náhodou jsem to neposlal mimo, jako ostatní střely.

Poprvé se stěhovala soutěž mimo Prahu. Jak by vyznělo hodnocení areálu v Benešově?
Benešov není od Prahy tak daleko, takže cestování nám ani nevadilo. Areál byl hezký, hala už tak dobrá nebyla. Hodně se prášilo a asi moc nefungovalo odvětrávání.

Jaké budou ambice Braníku pro finálový turnaj.
Pro finálový turnaj je hlavním cílem si hlavně zahrát plážák. Nevíme, v jaké sestavě se sejdeme. Půlka lidí má soustředění, ale snad si hezky zahrajeme.

Výsledky a reportáž z turnaje najdete v článku Kvalifikaci ovládly plzeňské týmy