Plážoví fotbalisté Přerova se chystají na celostátní finále

beach soccer

Přerov n. L., Praha – Ve sportovním středisku S-Centrum v Benešově se uskutečnila kvalifikace Zimní ligy v plážovém fotbale. Desítka týmů se zde střetla o čtyři postupová místa do celostátního finále, které se 1. února odehraje v Praze.

Z kvalifikační skupiny A do další fáze soutěže postoupily celky Plzeň Team a Braník BS, ze skupiny B pak Allianz Plzeň a slovenský mistr Artful Bratislava. Složení finálového turnaje doplní dvojice předkvalifikovaných týmů – BS Bohemians 1905 (mistr ČR) a Beach Polabí Přerov nad Labem (obhájce prvenství v Zimní lize).

Z prvenství ve skupině A se radoval favorizovaný Plzeň Team, který jako jediný tým neztratil v kvalifikaci ani jeden bod. Dvojnásobný vítěz Zimní ligy z let 2011 a 2012 přehrál své soupeře zejména díky získaným mnohaletým zkušenostem a předvedl efektivitu v zakončení. „Dařilo se zejména trojici Jakub Vavrač (8 branek), Tomáš Peteřík (8) a Karel Fűrbacher (7),“ prozradil Jan Dámec, předseda plážového fotbalu.

I druhou skupinu ovládl zástupce Plzně. Allianz Plzeň prohrál pouze s Artfulem Bratislava, mistrem Slovenska, kterému podlehl až v penaltovém rozstřelu.