Mistři z Bohemians: Finále? Takhle chceš vyhrát! Hrozně jsme to chtěli

Po dvou letech se znovu vrátily na trůn. BS Bohemians Praha 1905 ovládli nedělní Final Four, v úžasném finále zdolali 5:4 na penalty Slavii po remíze 6:6 v základní hrací době. „Klokani“ slaví historicky už šestý titul. „To je zápas, jaký chceš hrát. Finále nechceš vyhrát 7:1, ale mít to přesně takhle,“ povídal krátce po předání poháru Andy Körtvélyeši. „Finále? Takovou válku jsem snad ještě v životě nezažil. Vyrovnaný zápas, nakonec rozhodla jediná penalta,“ povídal s úsměvem Filip Vyhnal.

Bohemians ovládli základní část Fortuna Beach Soccer League. Ve dvou zápasech sice zaváhali, ale oba vzájemné duely proti rivalovi ze Slavie zvládli shodně 4:1. V semifinále se tak po roce opakoval zápas proti Villagers Uherské Hradiště. „Klokani“ měli skvělý nástup, v první třetině nasázeli čtyři góly, po dvou dějstvích vedli už 5:1.

Jenže moravský tým se v úvodu třetí části dostal zpátky do hry. Během čtyř minut „Vesničani“ vstřelili tři góly a dotáhli se na rozdíl jediné branky. „Vedli jsme 5:1 a už si asi mysleli, že je to vyhrané, začali jsme vymýšlet kraviny. Všechny ty tři góly, které jsme dostali, byly po našich chybách. Naštěstí dal Oli (Romrig) za minutu hned gól. Odskočili jsme a naštěstí to takhle dopadlo,“ zhodnotil zápas Filip Vyhnal.

Bohemians nakonec dovedli semifinále do vítězství 7:5. „Myslím si, že až na ten krátký výpadek, jsme ten zápas odehráli dobře,“ dodal kapitán a lídr Bohemians.

Finále nabídlo opravdu skvělou podívanou. Soupeřem byla opět Slavia, stejně jako v posledních letech. Zezačátku měli navrch „sešívaní“, ve druhé třetině ale přišel obrat „klokanů“. Titulové oslavy pak trefou z penalty na 6:5 přiblížil Pavel Stejskal. Jenže 40 vteřin před koncem znovu srovnal svým čtvrtým gólem v utkání Daniel Valeš.

„Pro mě to byl dost hroznej pocit, protože ten gól šel přese mě. Byl jsem úplně hotovej… Ale to je sport. Občas se ti něco povede, někdy uděláš chybu. Tak to prostě je,“ mávl nad situací rukou Filip Vyhnal.

Nakonec finále dospělo až do penaltového rozstřelu. „Mohli jsme vyhrát 6:5 ještě normálně v základní hrací době, penalty být nemusely, ale tohle se nezapomene. Tohle jsou zápasy, které každý miluje. Bylo to fifty fifty, úplně vyrovnané,“ přidal svůj komentář k finále Andy Körtvélyeši.

Všichni hráči Bohemians v rozstřelu uspěli, v páté sérii rozhodl Roman Hemzáček, který v utkání nenaskočil ani na jedno střídání. „Kluci si věřili. Když jsem losoval o tom, kdo bude první kopat, tak kluci už byli rozhodnutí. Čtyři hráči si řekli, že půjdou. Roman nic neřekl a pak v hloučku se o to sám přihlásil, že půjde na pátou, i když v zápase nehrál ani minutu. To jsme se docela všichni divili, ale dal to,“ vyprávěl s úsměvem na tváři Filip Vyhnal.

Filip Vyhnal při rozhovoru zároveň přiznal, že se tým na Final Four naladil při společném večeru. „V sobotu jsme se úplně všichni sešli u Radiče (Davida Radosty) doma, chtěli jsme být spolu, vytvořit nějaký týmový spirit. Myslím, že nám to pomohlo,“ řekl. „Hrozně jsme to chtěli. Řekl bych, že možná ještě víc než před dvěma lety. Když jsme to loni ztratili, tak jsme byli hodně hořký.“

„Je to první finále, které jsem vyhrál. Před dvěma lety jsem nemohl, předtím jsme finále prohráli a já si dal vlastní gól… Čtyři roky jsem to měl v hlavě a konečně můžu zapomenout,“ usmál se Andy Körtvélyeši. „Jsem moc rád. V sobotu večer jsem přiletěl z Itálie jenom pro tenhle titul,“ dodal.

A co oslavy? V neděli zřejmě proběhly jen střídmé. „Asi zůstaneme tady. V práci jsem měl slíbeno, že když vyhrajeme, tak si můžu vzít v pondělí aspoň home office. Takže nějaké pivo asi padne. Větší oslava přijde za nějakých 14 dní, že se všichni sejdeme a půjdeme asi někam do centra,“ usmál se Filip Vyhnal. Andy Körtvélyeši se musel vrátit domů do Německa. „O víkendu hrajeme německou ligu, tak asi nic moc. Dám si pivo, to bude stačit, dlouho jsem už nepil alkohol,“ zasmál se na závěr povídání.