SHRNUTÍ z Kanárů: další těsná bitva s Anglií i divoký duel s Ukrajinou

České reprezentantky mají za sebou druhou letošní mezinárodní akci. V Maspalomas na Kanárských ostrovech se zúčastnily historicky prvního ženského Mundialita. Ve třech dnech od čtvrtka 21. do soboty 23. července odehrály tři zápasy, postupně se střetly s domácím Španělskem, Anglií a Ukrajinou. Bohužel z toho nebyla ani jedna výhra.

V české nominaci na Mundialito proběhlo oproti předchozímu turnaji Women´s Euro Beach Soccer League v portugalském Nazaré pár změn. Český národní tým odletěl na Kanárské ostrovy ve středu, už o den později je čekal první duel. A hned extrémně náročný, v cestě totiž stály domácí Španělky, nejlepší tým světového žebříčku.

Ve velkém vedru se Češky do poloviny zápasu slibně držely. Sice prohrávaly už od 2. minuty po brance Loreny Ruizové, i tak se dokázaly favoritek sympaticky držet. Žádná z českých příležitostí však neskončila brankou, Španělky se ve druhé polovině duelu trefily ještě čtyřikrát a slavily výhru 5:0.

V pátek čekal svěřenkyně trenéra Zdeňka Slámy zápas proti Anglii. Se třetím týmem žebříčku BSWW odehrál český národní tým skvělý zápas na začátku července v Nazaré, kdy po velkém boji padl 2:3 po prodloužení. I na Kanárech šlo o těsnou bitvu. Parádními brankami se blýskly Michaela Čulová a Martina Folprechtová, která na startu třetí třetiny snížila na rozdíl jedné branky. Angličanky si nicméně pohlídaly vítězství 4:2.

Stejně jako v Nazaré se Češky na závěr turnaje utkaly s Ukrajinkami. Zápas nabídl na ženský plážák až nečekanou přestřelku, ve které padlo celkem 14 gólů! České reprezentantky sice brzy vedly po trefě Kateřiny Slavíkové, od začátku druhé třetiny už ale musely dotahovat manko, které se dorovnat nepodařilo. Po prohře 5:9 tak skončily na premiérovém ženském Mundialitu na 4. místě.