Mistrovství světa: Domácí si oddechli, jejich sen nekončí

beach soccer

Po prohraném sobotním zápase se Senegalem (5:6) mohl portugalský tým znervóznět, ale zápas pravdy s Argentinou dnes zvládl až nečekaně suverénním způsobem (7:2) a může se těšit na čtvrtfinále. Svůj den měla zejména velká portugalská trojka – Madjer, Belchior, Cavalcanti, kteří podpořili postup do čtvrtfinále pěti góly. I když jsou Madjer i Cavalcanti držiteli titulu světového šampiona z roku 2001, vyhrát mistrovství před domácím publikem by bylo vrcholem jejich kariéry. Hrající legendy tak mohou dále žít svůj sen a těšit se na čtvrtfinálovou bitvu. 

Do vyřazovací fáze turnaje je ze skupiny A doprovodí Japonci. Ti ke své radosti okopírovali průběh posledního mistrovství, když po úvodním prohraném duelu zbylé dva vyhráli, což jim zajistilo druhou příčku. Proti Senegalu si v dnešním střetnutí vypracovali vedení 4:0, které málem v poslední pětiminutovce prohospodařili. Kontaktní gól na 3:4 se ke smůle afrického týmu zrodil až dvě vteřiny před koncem a ten už neměl čas na vyrovnání. Zástupci Afriky tak opět prožili mrzutý šampionát. Vždyť během posledních pěti mistrovství se mohly africké týmy radovat pouze jedinkrát z postupu do čtvrtfinále (v roce 2011 Nigérie).

Naopak evropské týmy jsou zatím stoprocentní. V zápase dvou již jistých postupujících se ve skupině B střetly výběry Itálie a Švýcarska. Duel ovládli Italové, kteří otočili stav zápasu z 2:3 na 6:3, k čemuž jim dopomohla děravá obrana soupeře. Ten se sice snažil v závěrečné divoké třetině vrátit do hry, ale nedokázal to vyjádřit gólově a tak se musí Švýcaři smířit s druhým místem. Ve čtvrtfinále tak budou čelit síle domácího týmu. Naopak rozjetá Itálie, která letos vyhrála devět soutěžních zápasů z jedenácti, narazí v play-off na Japonsko.

Skupina A:
Portugalsko – Argentina 7:2
Japonsko – Senegal 4:3

Pořadí: 1. Portugalsko 6 bodů, 2. Japonsko 6 bodů, 3. Argentina 3 body, 4. Senegal 3 body

Skupina B
Itálie – Švýcarsko 6:4
Omán – Kostarika 7:2

Pořadí: 1. Itálie 9 bodů, 2. Švýcarsko 6 bodů, 3. Omán 3 body, 4. Kostarika 0 bodů