Mistrovství světa: Tahiti a Rusko mají jisté čtvrtfinále

Čtvrtý hrací den přinesl jistotu postupu do čtvrtfinále pro týmy Ruska a Tahiti. Oba účastníci skupiny D si i ve svém druhém zápase připsaly vítězství a v úterý je čeká vzájemný duel o prvenství ve skupině. Tahiťané dnes zvládli přestřelku proti týmu Paraguaje 7:5. V jednu chvíli vedli již 5:1, Paraguay začala mohutně dotahovat, ale na zvrat síly nenašla. Nezachránil je ani hattrick Morana, který je s 6 góly překvapivým leadrem tabulky střelců. I Rusko si vypracovalo slibný tříbrankový náskok, který dokázalo téměř celý prohospodařit. Leč Madagaskar za stavu 2:3 recept na vyrovnání nenašel a v závěru tak mohl Krashenninikov pečetit na konečných 4:2.

Poté co Írán porazil Španělsko, rozhodl si vyšlápnout i na Brazilce. Po divokém úvodu utkání se již v počátku 5. minuty ujal vedení 3:1, ale „kanárci“ ještě v poslední minutě první třetiny dvěma góly dokázali vyrovnat a na 26. minutu si schovali rozhodující úder na konečných 4:3, o který se postaral Mauricinho. Šanci na postup si udržel tým Španělska, který porazil Mexiko 3:1. ​