Mistrovství světa: Írán a Japonsko blízko senzaci

Program čtvrtfinále odstartoval duelem Brazilců s Japonskem. Horký favorit se hodně natrápil, svého soupeře sice přestřílel, ale zakončení mu nevycházelo. Když si ve 30. minutě srazil centr Osmara do vlastní sítě Bueno, nevypadalo to s Brazilci růžově, stav byl nerozhodný 3:3. Ale byl to právě brazilský kapitán Bueno, které své zaváhání napravil a postaral se o vítěznou trefu svého týmu. Zápas mezi Japonskem a Španělskem směřoval do prodloužení, ale dvě a půl minuty před koncem udeřil Antonio. Jeho výstavní nůžky nikdo v cestě do brány zastavit nedokázal. Španělé se tak probojovali do semifinále po čtyřech letech, naopak Salvador loňské 4. místo neobhájí. Prokletí Argentinců pokračuje. Během 14 účastí na MS postoupili jen dvakrát do semifinále. Naposledy v roce 2001! Naopak domácí Tahiti proměnilo druhou účast na MS v závěrečné boje o medaile. Zápas se rozhodoval až v poslední třetině, do které oba celky vstupovaly za stavu 1:1. V té poslední se však strhla útočná smršť v podání domácích, kteří ji vyhráli 5:0! V roce 2009 dovedl Angelo Schirinzi z pozice trenéra do finále Švýcary, dovede letos do finále i Tahiti? Nádherný zápas mezi Ruskem a Íránem skončil vítězstvím obhájců titulu 6:5. Oba týmy se průběžně střídaly ve vedení a diváci tak viděli vskutku napínavou bitvu. Rozhodnutí padlo 2 minuty a 4 vteřiny před koncem, když se prosadil nejlepší střelec Rusů na turnaji Dmitrij Shishin. Nejhezčí gól zápasu se postaral Ahmadzadeh, který se prosadil přímo z rohu.