Mistrovství světa: Rusko i nadále vládne světu

Fotbalisté Ruska obhájili prvenství z předešlého MS. Tým vedený kapitánem Leonovem ve finále převálcoval Španělsko 5:1. Rusové pozorně bránili a více než polovinu zápasu svému soupeři nedovolili výraznější šanci, až za stavu 3:0 se soupeř začal více osmělovat a brankář Bukhlitskiy začal mít více práce. Překonán však byl pouze jednou v závěru druhé třetiny, to když výhoz brankáře Dony poslal z první za jeho záda útočník Llorenc. Ještě v úvodu závěrečné části dokázali Španělé Rusko mírně zatlačit do obrany, ale jejich tlak neměl dlouhého trvání. Navíc univerzál Krasheninnikov dokázal překonat Donu počtvrté, čímž utlumil tlak soupeře. V poklidném závěru se ještě trefil Shishin, který byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Pro trofej nejlepšího brankáře si došel Španěl Dona, nejlepším hráčem byl dekorován Brazilec Bruno Xavier.

Třetí místo připadlo Brazilcům. Poté, co je v semifinále zdolal španělský výběr 2:1, se Brazilci dost natrápili i v zápase o bronz. Pracně vybudovaný náskok o tři góly (5:2) a dva góly (6:4) se jim postupně rozplynul a zápas šel do prodloužení. V něm se sice Brazilci prosadili jako první, ale Tahiťané dokázali využít roh, který byl rozehrán 0,2 sekundy před koncem. To nerozdýchal brazilský útočník Bruno Malias, který za protesty viděl druhou žlutou kartu a nechal se vyloučit. Ještě před ním opustil hřiště jeho spoluhráč Bruno Xavier, který viděl červenou kartu ve třetí třetině. Rozstřel rozhodla už první série penalt. Li Fung Kuee neuspěl, naopak brazilský veterán Jorginho si počínal suverénně. Tahiťané si však zaslouží respekt, jejich trenér Švýcar Angelo Schirinzi odvedl s týmem velký kus práce. Pozitivně se projevila skutečnost, že všichni členové kádru Tahiti působili ve švýcarské lize. Ve finále předvedli nádherný výkon a jejich góly patřily mezi nejkrásnější, které turnaj zažil.

Zajímavé bude, zda svůj post udrží trenér Brazilců Junior Negao. Jeho předchůdci se poroučeli i po lepších výsledcích. Soares odstoupil po druhém místě na MS 2011, jeho nástupce Zloccowick byl v prosinci odvolán po druhém místě na turnaji International Cup.

Výsledky:
finále: Rusko – Španělsko 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 13. Shkarin, 15. Romanov, 18. Krasheninnikov, 31. Krasheninnikov, 36. Shishin – 24. Llorenc

o 3. místo: Brazílie – Tahiti 7:7 (3:2, 3:2, 0:2 – 1:1), penalty 1:0

semifinále: Španělsko – Brazílie 2:1 v pr., Tahiti – Rusko 3:5