Mistrovství světa: Shaykov vyřadil Brazilce

beach soccer

Od roku 1995 se odehrálo 17 světových šampionátů a s železnou pravidelností platilo jedno pravidlo. Jedním ze čtyř semifinalistů je Brazílie. Gól Egora Shaykova z 3. minuty prodloužení duelu Brazílie – Rusko však tuhle jistotu zadupal do písku. Byl to gól vítězný, který poslal Rusko mezi čtyři nejlepší, kdežto Brazilci si balí kufry domů. Anton Shkarin obešel dvojici protihráčů, zasprintoval podél levé lajny a odcentroval míč před branku soupeře na nehlídaného Shaykova, který jej neomylně poslal hlavou mezi tři tyče. Rozhodně to nebyl jeden z nejhezčích vzájemných zápasů, v některých pasážích to byl spíše taktický boj, ale zároveň to bylo čtvrtfinále, které přineslo nejvíce branek v dnešním programu.

V semifinále se Rusko střetne s Portugalskem. Sen domácího týmu o zisku titulu před vlastním publikem pokračuje, když ve čtvrtfinále přehrál Švýcarsko 7:3. Zápas se zlomil v úvodu druhé třetiny, kdy Portugalci v rychlém sledu vstřelili tři góly a utekli Švýcarům do trháku 4:1, na které soupeř nenašel adekvátní odpověď. Naopak na postup se nadřela Itálie. Dosavadní suverén turnaje sehrál vyrovnanou partii s Japonskem. Vítěznou trefu si nechali až na 35. minutu, kdy houževnatou obranu soupeře překonal Emmanuele Zurlo. Do další fáze turnaje doplní tři evropské výběry Tahiti. Zástupce Oceánie vyřadil v napínavém střetnutí Írán 5:4.