Mužská reprezentace mění realizační tým! Novým trenérem se stal Martin Boček

U reprezentace mužů se v průběhu léta vyměnil realizační tým. Kvůli neuspokojivým výsledkům z poslední doby skončili hlavní trenér Martin Dlouhý i asistent Václav Spal. Místo nich se vedení Českého svazu plážového fotbalu domluvilo s jinou legendou, národní tým přebírá Martin Boček! Autor 67 reprezentačních tref povede reprezentaci poprvé na kvalifikaci na World Beach Games na konci srpna v Itálii.

Martin Dlouhý vedl českou reprezentaci od roku 2018. Loni s týmem neuspěl v kvalifikaci na mistrovství světa, v Euro Beach Soccer League pak reprezentace skončila na 5. místě v divizi B. Letos Češi nejdříve třikrát prohráli na turnaji BSWW Tour v Estonsku a následně padli ve dvou domácích přípravných zápasech proti Polsku.

Martin Boček je stejně jako jeho předchůdce legendou českého plážového fotbalu. V reprezentačním dresu naskočil do 56 zápasů a vstřelil rekordních 67 gólů a sedm hattricků. Reprezentaci povede Martin Boček s asistentem Miloslavem Klímou a trenérem brankářů Tomášem Věnečkem.

Národní tým odřekl účast v letošní Euro Beach Soccer League divizi B, jejíž základní fáze se na konci července odehrála v moldavském Kišiněvě. Premiérovým turnajem nového realizačního týmu tak bude kvalifikace na World Beach Games, která se na konci srpna odehraje v italské Catanii.