Finálový obrat! Ženský titul slaví Bohemians, stříbro má Slavia a bronz pro Hradec

Po mužích slaví český titul i ženy Bohemians! Zelenobílý tým ovládl páteční Final Four ženské Superligy a získal svůj historicky první titul. Ve velké finálové bitvě předvedly Bohemians parádní obrat proti Slavii a po čtyřgólové třetí třetině vyhráli 6:3. Z bronzových medailí se raduje FC Hradec Králové, který v utkání o bronz o jeden gól udolal BS Praha.

Z vítězství v základní části, která se hrála už na začátku léta, se radovala Slavia. Druhé Bohemians tak čekal celkem obtížný semifinálový duel proti BS Praha, které v základní části udolaly až na penalty. I páteční semifinále bylo těsné, z výhry 5:3 a postupu do finále se nakonec radovaly Bohemians.

Druhé semifinále ovládla Slavia, která zdolala Hradec Králové výsledkem 10:2. Hned o šest branek se postarala Michaela Čulová, která tak udělala razantní krok směrem k titulu nejlepší střelkyně ženské Superligy.

Napínavou podívanou nabídlo i utkání o třetí místo. Hradec Králové předvedl úžasný vstup do zápasu, když už po šesti minutách vedl o tři góly. BS Praha následně duel zdramatizovaly, ale dotáhnout skóre už se jim nepodařilo. Z bronzu se tak ve své první sezoně mezi ženami radují hráčky z východních Čech.

A finále? Jak jinak, než vyrovnaná bitva mezi Slavií a Bohemians. Zatímco před dvěma lety v historicky první sezoně ženské Superligy (loni se soutěž nehrála) slavily titul „sešívané“, letos se radovaly hráčky Bohemians. Vděčí za to především skvělé třetí třetině, do které vstupovaly za stavu 2:3. Čtyřmi brankami nicméně boj o titul otočily a zaslouženě se mohly radovat z trofeje.

Nejlepší hráčkou letošní ženské Superligy se stala lídryně Bohemians Martina Folprechtová. Michaela Čulová, která ve dvou zápasech Final Four nasázela úžasných osm gólů, se s 13 brankami stala nejlepší střelkyní. A cenu za nejlepší brankářku si odnesla Hedvika Vacíková z Bohemians.