Na Angličanky to holkám nejde. Na Superfinále WEBSL prohrály i druhý zápas

V červnu prohrály s Angličankami 0:5, teď dostaly ještě o tři góly více. České reprezentantky prohrály i druhý zápas na Women´s Euro Beach Soccer League v portugalské Figueira da Foz, s Anglicí padly 0:8. Utkání nedohrála Martina Folprechtová, která na začátku druhé třetiny viděla červenou kartu. Třetí duel ve skupině čeká svěřenkyně Zdeňka Slámy v sobotu proti domácím Portugalkám (16:45), který bude přímým soubojem o třetí místo ve skupině.

Angličanky patří mezi nejlepší týmy na světě, však v žebříčku BSWW se drží na 4. místě. V první třetině nicméně kvalitativní rozdíl nebyl příliš znát. Molly Clarková sice v úvodu orazítkovala hlavičkou tyčku české branky, šance se urodily ale i na druhé straně. Veronika Pilousková po akci z levé strany vybojovala roh, Veronika Pýchová pak po vystihnutí rozehrávky svou příležitost neproměnila.

V 6. minutě se po faulu Lucie Hruškové pískala penalta. Po zvláštních zmatcích při exekuci nicméně Angličanky ani nevystřelily. Následně vystřihla nůžky Clarková a na zadní tyči netrefila odkrytou branku Wendy Martinová. O chvíli později aktivní Clarková zákrokem na hraně šlapáku sebrala míč kapitánce Markétě Matějkové a přesnou ranou k tyči otevřela skóre.

Druhé dějství odstartovalo červenou kartou pro Martinu Folprechtovou za faul na unikající Gemmu Hillierovou. Ta nedokázala proměnit ani druhou penaltu v zápase, když minula branku. Vzápětí ale přidala druhý anglický gól kapitánka Sarah Kempsonová střelou od levé autové čáry.

Proti zakončení zblízka od Anne Meiwaldové se parádním zákrokem blýskla brankářka Gabriela Frolíková. Z následného rohu však podruhé v utkání udeřila Molly Clarková. V polovině utkání přidala Katie Jamesová čtvrtou trefu Angličanek, když její hlavička po odrazu od břevna skončila těsně v brankovém území.

Ve 20. minutě vystřihla neskutečné nůžky Míša Jablončíková, proti české radosti ovšem stála konstrukce anglické branky. Tvrdá rána Veroniky Pýchové z přímého kopu zase proletěla brankářce mezi nohami, ale míč skončil ještě ve hře. Hned vzápětí se po výhozu podruhé v utkání trefila anglická kapitánka Kempsonová. Ještě do druhé sirény se trefila Connie Shortová.

Shortová nakonec zapsala hattrick. Ve třetím dějství nejdříve její dalekonosné střele pomohl do sítě písek. Gabča Frolíková pak předvedla pár skvělých zákroků, hlavně proti střele Alishy Buckinghamové a následné dorážce Martinové. Tečku za zápasem udělala minutu a půl před koncem Shortová, která z pravé strany přidala svůj třetí gól v utkání.

V sobotním utkání proti domácím Portugalkám si české reprezentantky zahrají o třetí místo ve skupině. V neděli je tak čeká buď souboj o konečné páté, nebo sedmé místo.

Česko – Anglie 0:8 (0:1, 0:5, 0:2)

Branky: 22., 27. a 35. C. Shortová, 7. a 14. Clarková, 13. a 21. Kempsonová, 19. Jamesová.

Sestava ČR: Frolíková (Vacíková) – Matějková, Pýchová, Červeňáková, Pilousková, Hrušková, Folprechtová, Slavíková, Jablončíková.

Hodnocení trenéra Zdeňka Slámy: „Angličanky ukázaly svou sílu. Nějaké šance si holky vytvořily, ale bohužel nám tam nic nespadlo. Největší zlom byl po červené kartě, kde se nám rozsypala taktika, a Angličanky trestaly každou chybu. I přes hrůzně vypadající výsledek jsem s hrou a nasazením spokojený. Angličanky jsou kvalitou jinde.“