Na úvod v Nazaré prohra. České reprezentantky po boji padly s Ruskem

Byl to velký boj, nakonec se smutným koncem. České reprezentantky ve čtvrtek dopoledne vstoupily do Women´s Euro Beach Soccer League proti Rusku porážkou 1:4. V pochmurném počasí v portugalském Nazaré předvedly proti třetímu nejlepšímu týmu na světě skvělý bojovný výkon. „Nechaly tam opravdu všechno,“ souhlasil trenér Zdeněk Sláma.

Svátek plážového fotbalu v Nazaré odstartoval. České reprezentantky přivítalo ve čtvrtek dopoledne pořádně pochmurné počasí. I přes déšť a zhruba 17 stupňů se vydaly do úvodní bitvy proti Rusku.

Zápas začal opatrně z obou stran, k častějšímu zakončení zřejmě nenahrávalo ani už zmíněné chladnější počasí. Do vedení se v závěru první třetiny dostaly Rusky, když se 10 vteřin před sirénou prosadila Škvaraová.

Ve druhé části hry přidala druhý ruský gól Gorškovová. Pak si vypracovaly slibné příležitosti i naše reprezentantky, bohužel žádná neskončila v síti soupeře.

První radost přišla až na startu třetí třetiny. Celá situace vyplynula z dobré rozehrávky, první střelu ještě soupeřky dokázaly zablokovat, na krásný volej Michaely Jablončíkové už byla ruská brankářka krátká. Jenže Rusky hned z další rozehrávky také udeřily a vrátily si dvoubrankový náskok zásluhou Zajcevové. V závěru utkání ještě přidala čtvrtý ruský gól Černiakovová.

Češky tak vstoupily do turnaje prohrou 1:4. Další duel je čeká hned v pátek proti Anglii, startuje se opět v 10 hodin dopoledne (11:00 českého času).

Hodnocení trenéra Zdeňka Slámy: „Když vezmu začátek, první třetinu, tak to bylo takové dost chaotické. Šlo vidět, že my i Rusky dlouho nehrály, že po dlouhé době byl nějaký zápas. Bylo to nahoru dolů, bojovný, o ničem. Pak když se to trošku uklidnilo, tak už to začalo nějak trošku vypadat z obou stran. Rusky měly bohužel více sil a začaly nás dost přehrávat. To byl asi hlavní důvod, který rozhodl. Fyzicky a silově na tom byly daleko lépe než my. Holky musím pochválit za bojovnost, nechaly tam opravdu všechno. Tohle nám asi prohrálo zápas, že Rusky jsou na tom fyzicky daleko lépe.“