Národní týmy mají za sebou další kemp. Mělo to úroveň, říká šéftrenér Radim Nečas

V sobotu 18. února se v nafukovací hale v pražském Radotíně konal další reprezentační kemp. Národní týmy mužů i žen měly na programu dvoufázové tréninky pod vedením trenérů Martina Bočka, Miloslava Klímy a Tomáše Věnečka. Poprvé před novou sezonou se sešel i juniorský výběr, který skládá Michal Lukič. „Co se týče fotbalovosti, tak to mělo úroveň, bylo to i dynamicky v pořádku,“ hodnotil kemp šéftrenér českých reprezentací Radim Nečas.

Reprezentační kempy probíhají v Radotíně jednou za měsíc. Národní týmy zároveň společně trénují i každou neděli (mimo víkendů s kempy), kdy bývá na programu převážně kondiční část. Další kemp už by se teoreticky mohl uskutečnit venku na hřišti v Radlické, záležet ale bude pochopitelně na přízni počasí.

„Představovali bychom si, aby bylo ještě více holek a více kluků. Ti, co přišli, tak to odtrénovali perfektně. Museli jsme malinko improvizovat i s juniorským mužstvem, ale kemp proběhl tak, jak jsme si přáli. Myslím si, že to všechny bavilo, takže to hodnotíme jako dobrou akci,“ řekl Radim Nečas.

Mužská reprezentace se zaměřila především na pilování přihrávek a střelby po postupných kombinacích, během dopolední části si i zahrála tréninkový zápas mezi sebou. Ženy si na závěr celého dne zahrály modelový zápas proti juniorskému výběru.

A jak reprezentační šéftrenér Radim Nečas hodnotí průběh celé přípravy na novou sezonu? „Tréninků je dost, což je dobře. Holky chodí víc než kluci, tam máme malinko rezervu. Představovali bychom si u kluků lepší účast, i když chápeme, že mají svoje další aktivity, fotbaly, futsaly a tak dále. Ale myslím si, že holky zatím v přípravě vypadají velmi dobře. A kluci, když budou chodit ve větším počtu, tak se můžou také daleko více zlepšit.“