Trenér brankářů Tomáš Věneček absolvoval stáž v Itálii: Velice mě to obohatilo

Že je plážový fotbal jen letní sport? Ale kdeže! Česká reprezentace se už pravidelně a pilně připravuje v kryté hale na start nové sezony. A samozřejmě nespí ani v zahraničí. Trenér brankářů českých reprezentací TOMÁŠ VĚNEČEK v minulém týdnu absolvoval vzdělávací stáž u italské reprezentace v Janově. Viděl tréninky mužského i ženského národního týmu a nasbíral několik poznatků, které bude chtít přidat do svých už tak propracovaných tréninkových metod.

Tomáš Věneček strávil s italským národním týmem, jedním z elitních světových celků, tři dny. Celkem absolvoval čtyři tréninky mužské reprezentace a dva tréninky ženského národního týmu. „Musím říci, že mě to velice obohatilo,“ říká český trenér brankářů.

Italskou reprezentaci vede velezkušený trenér Emiliano del Ducca. „Bylo skvělé vidět tréninkové jednotky takových top trenérů, hlavně trénink brankářů pod vedením Nina Nosdea, který je můj veliký kamarád a trenérský vzor,“ přidal Tomáš Věneček.

Plno tréninkových prvků chce český trenér zařadit už při nejbližším reprezentačním kempu, který se koná v sobotu 18. února v Praze. „Trenérům jsem pár videí už poslal a něco jim předám osobně v sobotu. Některé věci ohledně modernější části tréninku gólmanů a gólmanek v tréninku už aplikuji. A plno věcí ještě zařadím,“ zmínil.

Jako trenéra gólmanů ho osobně samozřejmě nejvíce zajímaly speciální tréninky právě pro brankáře. Italové se jak u mužů, tak u žen zaměřovali na technickou část chytání, odrazovou sílu s chytáním či techniku kopu gólmana v písku. Tomáš Věneček se zároveň už nemůže dočkat startu dalšího ročníku. „Věřím, že letošní sezona naší reprezentace bude úspěšná.“