Nejlepší hráč a hráčka za rok 2022: Lukáš Trampota a Aneta Jungová

Plážový fotbal už zná své nejlepší hráče za rok 2022. Mezi muži potřetí v řadě triumfoval Lukáš Trampota, ženskou kategorii pak poprvé ovládla Aneta Jungová. Ocenění proběhlo už tradičně na 21. PUMA Galavečeru NAŠEHO FOTBALU, který se ve čtvrtek 12. ledna konal v KC UFFO v Trutnově. Záznam celého večera odvysílá ČT Sport v pondělí 16. ledna od 20:20.

PUMA Galavečer Našeho fotbalu oceňuje tradičně nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládežnického, ženského, neprofesionálního fotbalu, ale i futsalu a plážového fotbalu. Tradici společného slavnostního vyhodnocování anket v kategoriích, jejichž rozvoj patří k prioritám činnosti Fotbalové asociace České republiky, se podařilo založit už v roce 2001. Letos šlo tedy už o 21. ročník.

Teď už k samotným výsledkům ankety ve dvou kategoriích plážového fotbalu.

MUŽI:

Mezi muži už potřetí v řadě triumfoval Lukáš Trampota. Dá se říct, už dlouholetá opora české reprezentace, nasázela v sedmi loňských zápasech za národní tým čtyři góly. Na klubové úrovni pomohl Slavii 13 góly v osmi zápasech ke stříbru ve Fortuna Beach Soccer League. V „sešívaných“ barvách se představil také na červnovém Euro Winners Cupu v Nazaré, kde v pěti zápasech vstřelil pět gólů.

Mužský All Star tým za rok 2022:
Patrik Malina
Jakub Pekárek
Filip Vyhnal
Lukáš Trampota
Daniel Valeš

ŽENY:

Nejlepší hráčka plážového fotbalu se vyhlašovala teprve potřetí. A poprvé si trofej odnesla Aneta Jungová, která v minulé sezoně patřila mezi hlavní opory ženské reprezentace. Za národní tým vstřelila čtyři góly, což bylo společně s Michaelou Čulovou nejvíce. Ze tří ze čtyř gólů se navíc radovala v pozici brankářky. Se Slavií pak v ženské Superlize brala stříbro. Stejně jako mužští kolegové nezvládly ani slávistky finálový duel proti Bohemians.

Ženský All Star tým za rok 2022:
Aneta Jungová
Martina Folprechtová
Lucie Hrušková
Michaela Čulová
Markéta Matějková

Nejlepší hráč roku se mezi muži vyhlašoval už podesáté. Poprvé se stalo, že někdo vyhrál potřetí v řadě. Mezi ženami se anketa uskutečnila teprve potřetí, navíc poprvé s účastí vítězky na slavnostním galavečeru.

Předchozí vítězové ankety:

ŽENY:
2020: Martina Folprechtová
2021: Markéta Matějková

MUŽI:
2013: Martin Chalupa
2014: Martin Chalupa
2015: Michal Salák
2016: Michal Salák
2017: David Černý
2018: Filip Vyhnal
2019: Tomáš Huráb
2020: Lukáš Trampota
2021: Lukáš Trampota