Reprezentační akce v roce 2023: kvalifikace MS, EBSL a další

Lichý rok v plážovém fotbale = mistrovství světa. Po dvou letech se na mezinárodním poli opět chystá největší turnaj v beach socceru. Světový šampionát se tentokrát bude konat ke konci roku v Dubaji. Česká reprezentace se samozřejmě zúčastní kvalifikace na mundial, která bude vůbec prvním letošním turnajem pro národní tým. Co dalšího čeká reprezentace mužů, žen a konečně snad i juniorů?

MUŽI

Začneme u mužů. Už zmíněná kvalifikace na mistrovství světa se odehraje na konci dubna (21. až 30. dubna), nebo na přelomu dubna a května (28. dubna – 7. května). Přesná data ještě BSWW upřesní, místo konání je nicméně jasné: Kanárské ostrovy.

Po roční odmlce se čeští reprezentanti vrátí také do tradiční Euro Beach Soccer League. Turnaj divize B by je měl čekat na začátku července (5. až 9.). Zatím je zde ale potvrzený pouze turnaj divize A a ženských reprezentací. Zároveň ještě není určené místo konání. Superfinále EBSL je pak na programu na konci srpna (23. až 27.) na italské Sardinii.

ŽENY

U ženské reprezentace je zatím jistá účast na Women´s Euro Beach Soccer League, jejíž základní část se odehraje na začátku července (5. až 9.). Jak bylo ale uvedeno o odstavec výše, místo konání stále není určeno. Následné superfinále WEBSL je v plánu stejně jako u mužů na italské Sardinii na konci srpna (23. až 27.).

Nicméně je velice pravděpodobné, že se ženský národní tým představí i na dalších akcích. Blízko je historicky první účast na Evropských hrách, které se uskuteční v polském Krakowě a okolí (Hry startují 21. června, plážový fotbal se bude hrát od 27. června do 1. července).

A ve hře jsou i další akce. V evropské kvalifikaci na ANOC World Beach Games (5. až 12. srpna) na indonéském ostrově Bali se ženská reprezentace umístila na prvním nepostupovém místě. V případě nějakého výpadku se tak může místo uvolnit.

Ve třetím trimestru se uskuteční také druhý ročník ženského Mundialita, na kterém loni česká reprezentace nechyběla. A v listopadu je na programu NEOM Beach Soccer Cup v Saúdské Arábii.

JUNIOŘI

Juniorské reprezentace bohužel v posledních letech výrazně doplatily na následky pandemie COVID-19. Všechny přislíbené turnaje se zrušily, letos je ovšem v plánu jejich obnova. V září (21. až 24.) by se mělo v italské Tirrenii uskutečnit mistrovství Evropy do 20 let.

Upozorňujeme, že všechny informace jsou zatím předběžné a mohou se změnit. Termíny a účast českých reprezentací budeme postupně aktualizovat.