Nejlepší hráč a hráčka za rok 2023: Jakub Pekárek a Michaela Čulová

Český plážový fotbal zná nejlepšího hráče a nejlepší hráčku za rok 2023. Mezi muži kraloval Jakub Pekárek, v ženské kategorii Michaela Čulová. Pro oba šlo o první triumf v této anketě, ve které hlasují členové reprezentačních týmů a vedení plážového fotbalu. Vyhlášení proběhlo tradičně na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU, který se v sobotu 6. ledna konal v Kongresovém centru ve Zlíně. Záznam celého večera odvysílá ČT sport ve středu 10. ledna od 21:00.

Galavečer NAŠEHO FOTBALU tradičně oceňuje nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládežnického, ženského, neprofesionálního fotbalu, ale i futsalu a právě plážového fotbalu. Tradici společného slavnostního vyhodnocování anket v kategoriích, jejichž rozvoj patří k prioritám činnosti Fotbalové asociace České republiky, se podařilo založit už v roce 2001. Letos šlo tedy už o 22. ročník.

Teď už k samotným výsledkům ankety ve dvou kategoriích plážového fotbalu.

MUŽI:

Premiérového triumfu mezi muži se dočkal Jakub Pekárek, který tak ukončil tříletou nadvládu Lukáše Trampoty, svého spoluhráče ze Slavie. Se „sešívanými“ slavil Jakub Pekárek v minulém roce titul ve Fortuna Beach Soccer League a byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže.

Zároveň patřil mezi největší opory národního týmu, se kterým slavil postup do elitní divize v Euro Beach Soccer League. Kromě srpnových přípravných duelů proti Rakousku nastoupil do všech reprezentačních zápasů v minulé sezoně. V devíti startech si připsal čtyři góly. Úspěch slavil i v německé lize, kde s týmem Bavaria Beach Bazis skončil druhý.

Mužský All Star tým za rok 2023:
Jan Bártl
Jakub Pekárek
Dominik Andrle
Lukáš Trampota
David Radosta

ŽENY:

Také v ženské kategorii došlo na premiérový triumf, ze kterého se po zásluze radovala Michaela Čulová. Dlouholetá reprezentační opora slavila v loňském roce se Slavií titul v ženské Superlize, ke kterému pomohla 11 góly. Stala se druhou nejlepší střelkyní soutěže a zároveň nejlepší hráčkou.

Největším highlightem její sezony každopádně byl zářijový turnaj Euro Beach Soccer League v italském Algheru. Prosadila se ve všech čtyřech zápasech, proti Švédsku a Itálii nasázela hattrick a společně s Italkou Veronicou Priviteraovou se stala nejlepší střelkyní. Výraznou měrou tak pomohla českému národnímu týmu k parádnímu 4. místu. Kvůli zranění následně chyběla na Neom Beach Soccer Cupu v Saúdské Arábii.

Ženský All Star tým za rok 2023:
Hana Limbergová
Martina Folprechtová
Karolína Dlouhá
Markéta Matějková
Michaela Čulová

Nejlepší hráč roku se mezi muži vyhlašoval už popatnácté. Jakub Pekárek je celkovým devátým vítězem ankety, tři triumfy mají na kontě Lukáš Trampota a Martin Chalupa. Mezi ženami se anketa uskutečnila pošesté, Michaela Čulová je historicky čtvrtou vítězkou, dvakrát slavily Markéta Matějková a Aneta Jungová.

PŘEDCHOZÍ VÍTĚZOVÉ ANKETY:

ŽENY:
2012:
Markéta Matějková
2013:
Aneta Jungová
2020:
Martina Folprechtová
2021:
Markéta Matějková
2022:
Aneta Jungová

MUŽI:
2009:
Martin Boček
2010:
Tomáš Peteřík
2011:
Tomáš Peteřík
2012:
Martin Chalupa
2013:
Martin Chalupa
2014:
Martin Chalupa
2015:
Michal Salák
2016:
Michal Salák
2017:
David Černý
2018:
Filip Vyhnal
2019:
Tomáš Huráb
2020:
Lukáš Trampota
2021:
Lukáš Trampota
2022:
Lukáš Trampota