Trojice českých reprezentantů se představila na Zimním poháru v Polsku. Zahráli si za Bocu Gdaňsk

Že se plážový fotbal dá hrát jen v létě? Ale kdeže. Od 5. do 7. ledna se v Gliwicích konal Zimní Polský pohár i za účasti tří českých reprezentantů. Michal Folejtar, Miloslav Klíma a Lukáš Trampota oblékli dres Bocy Gdaňsk, se kterou skončili na celkovém 9. místě. „Pro nás to byla skvělá zkušenost a trénink na nadcházející sezonu,“ pochvaloval si Miloslav Klíma, který jinak nastupuje v barvách BS Bohemians Praha 1905.

Turnaj se konal od pátku do neděle ve Fabryce Sportów v Gliwicích, tedy na stejném místě, kde v prosinci 2022 odehrála česká reprezentace žen dva přípravné duely proti Polsku. Zimního poháru se zúčastnilo deset týmů, každý z nich odehrál dva zápasy v pátek, stejný počet v sobotu a v neděli turnaj vyvrcholil zápasy o umístění.

„Zimní Polský pohár měl vynikající úroveň jak po stránce organizační, tak po stránce kvality hráčů v týmech. Hráli zde reprezentanti Dánska, Běloruska, Litvy či Polska. My jsme hráli za tým Boca Gdaňsk, který je velice známý, ale prochází obměnou hráčů,“ vysvětlil Miloslav Klíma.

Boca Gdaňsk je tradičním polským týmem, který se aktuálně nachází ve světovém žebříčku klubů na 60. místě. V roce 2022 skončil na Euro Winners Cupu v Nazaré na 9. místě a v minulosti za něj nastupovala řada polských reprezentantů.

Všechny čtyři duely ve skupině Boca prohrála. „I když to vypadá hrozně, tak prohry byly o gól, o dva. Dá se říct, že kdyby nás nesrážely individuální chyby, tak jsme byli ve finále…“ řekl Miloslav Klíma. „Ale jak říkám, kluci, se kterými jsme hráli, jsou mladí kolem 20 let, jsou šikovní, je to příslib pro polskou reprezentaci.“

PODÍVEJTE SE NA ÚŽASNÝ GÓL MILOSLAVA KLÍMY V GLIWICÍCH NA NAŠICH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH >>>

V závěrečném utkání skupiny Boca s českými reprezentanty v sestavě málem zaskočila tým FC10 Zgierz, pozdějšího vítěze turnaje s hvězdami jako Patryk Pietrasiak či Axel Damm. „Byli jsme více než vyrovnaným soupeřem, když ještě tři minuty před koncem jsme vedli o dva góly, ale bohužel jsme prohráli 6:7,“ dodal s úšklebkem Miloslav Klíma.

Boca zvládla alespoň nedělní utkání o konečné 9. místo, ve kterém zdolala celek Zdrowie Garwolin 7:4. Miloslav Klíma a Lukáš Trampota se v turnaji třikrát prosadili, Michal Folejtar se vstřeleného gólu nedočkal.

Z vítězství v turnaji se radoval, jak už bylo výše zmíněno, FC10 Zgierz. Ve finále si poradil s dalším silným týmem KP Lódž, který ovládl druhou skupinu bez ztráty bodu a se 45 vstřelenými góly ve čtyřech utkáních.

Zimní Polský pohár 2024 v Gliwicích:

Výsledky Bocy Gdaňsk ve skupině:
Boca Gdaňsk – Zgoda Chodecz Beach Soccer Team 4:7
Boca Gdaňsk – Hemako Sztutowo 2:5
Boca Gdaňsk – BSC Termy Poddebice 3:5
Boca Gdaňsk – FC10 Zgierz 6:7

Tabulka skupiny:
1. FC10 Zgierz – 9 bodů, skóre 28:16
2. BSC Termy Poddebice – 9 bodů, skóre 19:12
3. Hemako Sztutowo – 9 bodů, skóre 18:12
4. Zgoda Chodecz Beach Soccer Team – 3 body, skóre 12:28
5. Boca Gdaňsk – 0 bodů, skóre 15:24

Zápas o 9. místo:
Boca Gdaňsk – Zdrowie Garwolin 7:4

Nejlepší brankář: Krystian Karolak (FC10 Zgierz)
Nejlepší střelec: Mantas Makutunovičius (Wlókniarz Pabianice)
Nejlepší hráč: Konrad Kubiak (KP Lódž)