Nejlepší hráčka roku Michaela Čulová: Zápas s Itálií? Nejkrásnější zážitek!

Devět zápasů, osm gólů. Z toho hned dva hattricky a titul nejlepší střelkyně Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League v Algheru. Taková je loňská reprezentační bilance MICHAELY ČULOVÉ, která se stala nejlepší hráčkou roku 2023. Poprvé v kariéře. „Že bych to čekala? To se říct nedá,“ uvedla v rozhovoru pro náš web. V něm zároveň vzpomíná na povedený zářijový turnaj včetně úžasného zápasu proti domácí Itálii i loňskou klubovou sezonu, ve které se Slavií slavila český titul.

Čekala jsi, že tě ocenění za rok 2023 nemine?
„Věděla jsem, že jsem v první trojce. Ale že bych to čekala? To se říct nedá. Každopádně jsem za to moc ráda a děkuji všem za hlasy a podporu.“

Po Markétě Matějkové, Anetě Jungové a Martině Folprechtové jsi čtvrtá hráčka, která na toto ocenění dosáhla. Jak si vážíš zařazení se do této skupiny?
„Vážím si toho moc, protože letos se dařilo celému týmu. Individuálně jsme podávaly všechny skvělé výkony.“

Galavečer Našeho fotbalu se letos uskutečnil ve Zlíně, jak sis ho užila?
„Užila jsem si ho na výbornou. Jsem ráda, že tam byl se mnou můj táta, který mě od malička podporoval a mohl u toho být. Mluvit na pódiu byla velká výzva a nezapomenutelný zážitek.“

Tvým největším highlightem v minulém roce byl turnaj EBSL v Algheru, kde jsi vstřelila osm gólů ve čtyřech zápasech. Kde se ta forma vzala?
„Myslím si, že nám na tento turnaj vše sedlo a zúročily jsme tréninky a práci z minulých let. Takticky a fyzicky jsme byly skvěle připravené, vstřelily jsme hodně gólů, po celý turnaj jsme byly ve skvělé euforii, takže bylo snazší střílet góly.“ (usměje se)

V Algheru došlo rovněž na zápas, na který zřejmě nikdo z účastníků nezapomene. V klíčovém utkání proti Itálii jsme zvítězili na penalty před plnou arénou a postoupily do semifinále WEBSL. Jak vzpomínáš na tento duel?
„Byl to nejkrásnější zážitek a zápas v moji beachové kariéře. Povedlo se nám minutu před koncem srovnat na 5:5, v prodloužení během tří minut 2:2 a poté vyhrané penalty… Vysněný postup ze skupiny. Co na to říct. (usměje se) Určitě na tenhle zápas nikdy nezapomenu. Jediné, co mě mrzí, je, že jsme poté dvakrát prohrály o gól a umístily se na 4. místě.“

Kvůli zranění jsi pak nemohla odjet na Neom Beach Soccer Cup, kde český tým získal bronzové medaile. Mrzela tě neúčast?
„Určitě mě to mrzí, holky si zahrály proti Brazilkám a celkově si pochvalovaly celou organizaci turnaje. Ale nedá se nic dělat, i tohle k tomu patří.“ (usměje se)

Nesmíme opomenout také klubovou sezonu, se Slavií jste oslavily titul, Final Four ženské Superligy poprvé v historii vysílala v přímých přenosech ČT Sport. Byl to velký zážitek?
„Určitě to bylo něco jiného, než v předešlých letech, opět šlo o skvělou organizaci. Moc se nám to všem líbilo a jsme rády, že se plážový fotbal díky tomu dostává do podvědomí více lidem. Doufám, že se to bude tento rok opakovat.“

Díky za rozhovor a ať se daří!

Předchozí vítězky ankety:

2012: Markéta Matějková
2013: Aneta Jungová
2020: Martina Folprechtová
2021: Markéta Matějková
2022: Aneta Jungová