Reprezentace mužů má nový realizační tým. Hlavním trenérem se stal Jaroslaw Jagielski

Český plážový fotbal hlásí velkou změnu! Poprvé v historii povede reprezentaci cizinec. Novým hlavním trenérem národního týmu mužů se stal Jaroslaw Jagielski, k ruce bude mít asistenta a zároveň kondičního trenéra a fyzioterapeuta Daniela Glowackiho. „Trenéry jsme vybírali zaprvé podle kvality a zadruhé jsme chtěli trenéra, který nemá žádné vazby na český plážák,“ uvedl šéftrenér českých reprezentací Radim Nečas.

Po podzimním konci Martina Bočka u mužské reprezentace bylo vypsáno výběrové řízení na pozici nového trenéra. Přihlásilo se hned několik kandidátů z Česka i zahraničí. Vedení českého plážového fotbalu a následně i Fotbalová asociace České republiky zvolily polskou cestu.

Novým hlavním trenérem se stal Jaroslaw Jagielski, který má bohaté trenérské zkušenosti. Nejen z plážového fotbalu, ale také z fotbalu, futsalu a dokonce působil na manažerské pozici i v basketbale. Společně s ním povede český národní tým asistent Daniel Glowacki, který je zároveň kondičním trenérem a fyzioterapeutem.

Jaroslav Jagielski oslaví letos v květnu 59. narozeniny. V plážovém fotbale dosáhl na úctyhodné úspěchy. Od roku 2016 do roku 2022 vedl ženský tým Lady Grembach Lodž, se kterým vyhrál pětkrát polskou ligu a v posledním roce ovládl také World Winners Cup, tedy mistrovství světa klubů. Na stejném turnaji v roce 2019 obsadil druhé místo. S týmem patřil mezi absolutní světovou špičku.

Před ženským týmem vedl od roku 2004 také mužský celek BSC Grembach Lodž, se kterým hned sedmkrát slavil titul v polské nejvyšší soutěži a několikrát se zúčastnil Euro Winners Cupu.

„Chtěli jsme člověka odjinud, který je zkušený a se kterým si myslím, že budeme mít úspěchy. Prioritou je odehrát kvalitní zápasy v divizi A a především se kvalifikovat i do dalšího ročníku EBSL,“ řekl Radim Nečas, šéftrenér českých reprezentací.

Polská dvojice poprvé vedla národní tým při sobotním kempu v radotínské Beach Aréně. Společně s hráči tak započali přípravu na nový ročník, ve kterém čeká českou reprezentaci kvalifikace na mistrovství světa 2025 a také účast v elitní divizi Euro Beach Soccer League. Ve fázi přípravy jsou aktuálně i kempy pro hráče, kteří by měli zájem obléknout reprezentační dres v plážovém fotbale.