Nezastavujeme! Ženská reprezentace se vrací do Itálie, čeká ji Superfinále WEBSL

V neděli se vrátily ze Sicílie, ve středu odlétají do Itálie zpátky, tentokrát na Sardinii. České reprezentantky se od čtvrtka představí na Superfinále ženské Euro Beach Soccer League v italském Cagliari. Po třech utkáních základní části zatím nemají na kontě ani bod, i tak mají stále o co hrát. Nejdříve je čekají zápasy se Španělskem a Itálií, následně zápas(y) o umístění. Jak vypadá kompletní program a nominace?

Byla to velká radost. Česká ženská reprezentace v sobotu ukončila dlouhé čekání na vítězství, když v souboji o 5. místo v kvalifikaci na ANOC World Beach Games zdolala Švédsko 3:2. Po dvou dnech doma se tým trenérů Zdeňka Slámy a Pavla Stejskala do Itálie vrátí zpátky, tentokrát do města Cagliari na Sardinii.

Základní fáze Women´s Euro Beach Soccer League se rozehrála už na začátku července. Češky v Nazaré postupně padly s Portugalskem (2:5), Anglií (2:3 po prodloužení) a Ukrajinou (0:4). Po třech kolech tak nemají na kontě ani bod a postup do semifinále se jim výrazně vzdálil. V Cagliari se nejdříve dohraje základní část, Češky čekají ještě duely se Španělskem (ve čtvrtek) a Itálií (v pátek).

K proniknutí do elitní čtyřky by české reprezentantky nutně potřebovaly oba zápasy zvládnout za tři body, ani to ale nemusí stačit. Pokud skončí na 5., nebo 6. místě, bude je čekat duel o konečné páté místo. A tady pozor! Právě páté místo zaručuje ještě postup na Evropské hry, které se v roce 2023 uskuteční v polském Krakowě.

Program českého týmu:

Středa 7. září: odlet z Prahy do Cagliari (14:55)
Čtvrtek 8. září: zápas proti Španělsku (12:15)
Pátek 9. září: zápas proti Itálii (16:15)
Sobota 10. září: semifinále/zápas o 5. místo
Neděle 11. září: finále/zápas o 3. místo + návrat do Prahy

Nominace českého týmu:

Gabriela Frolíková (BS Praha)
Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
Kateřina Slavíková (BS Bohemians Praha 1905)
Marie Ročovská (BS Bohemians Praha 1905)
Michaela Novotná (BS Bohemians Praha 1905)
Lucie Hrušková (BS Bohemians Praha 1905)
Martina Folprechtová (BS Bohemians Praha 1905)
Anna Ciznerová (BS Praha)
Michaela Čulová (BS Slavia Praha)
Irena Martínková (BS Bohemians Praha 1905)
Annika Macháčková (BS Praha)
Jana Červeňáková (BS Bohemians Praha 1905)

Trenéři: Zdeněk Sláma a Pavel Stejskal.