Pandemie koronaviru dopadla i na beach soccer! BSWW odložila akce na červen

Stejně jako další sporty, pandemie koronaviru Covid-19 dopadla i na plážový fotbal. Světová organizace (Beach Soccer Worldwide) odložila na základě opatření přijatých různými vládami všechny plánované soutěže do 1. června. Alespoň prozatím.

Všechny soutěže pořádané BSWW byly odloženy do 1. června.

Opatření se dotklo tří plánovaných akcí. V dubnu se měl v Salvadoru konat El Salvador Cup. Po dohodě s INDES (Instituo de los Deportes de Salvador) byla soutěž odložena na srpen s tím, že místo konání bude ještě potvrzeno.

U turnajů Euro Winners Challenge a Euro Winners Cup, které měly v portugalském Nazaré odstartovat 29., respektive 30. května, byl posunut start na 1. června. Podoba soutěže i místo konání zůstanou stejná.

„Vždy je hlavní prioritou Beach Soccer Worldwide rozvíjet sport po celém světě, ale v takových chvílích musí být na prvním místě vždy veřejné zdraví. Jako globální organizace jsme proto přesvědčeni, že je naší odpovědností se tak rozhodnout a přispět k ochraně obyvatelstva. A právě s touto prioritou budeme i nadále přijímat nezbytná opatření,“ prohlásil prezident BSWW Joan Cusco.

Začátek června byl zvolen kvůli případným zákazům vlád ohledně konání sportovních akcí v průběhu dubna a května. Vše se ale může samozřejmě změnit.