Ženská reprezentace změřila síly s TOP světovým klubem

Český ženský národní tým má za sebou velmi zajímavou přípravu. Minulý víkend se naše holky v Beach Areně Radotín střetly s předním světovým klubem Grembach Lodž z Polska. V sobotu v podvečer prohrály 2:5, v neděli ráno vyválčily cennou remízu 5:5 a následně padly na penalty.

Grembach Lodž patří mezi nejlepší kluby na světě. Ženský tým se aktuálně nachází na třetím místě světového žebříčku BSWW. Lepší jsou pouze WFC Zvezda z Ruska a Pavia Lokrians z Itálie. V Česku se polský tým připravoval na Ligu mistrů.

Česká ženská reprezentace se pro změnu nachází na 10. místě světového žebříčku. Šlo tak o opravdu špičkový plážový fotbal.

V prvním utkání měly navrch polské holky. Po bezbrankové první třetině nakonec vyhrály 5:2. Za český národní tým se gólově prosadily Michaela Čulová a Markéta Matějková.

O den později už byl k vidění vyrovnanější zápas. Po třech třetinách byl stav 4:4, vítěze nepřineslo ani prodloužení (1:1) a rozhodnout tak musely pokutové kopy, které lépe zvládly hráčky polského týmu. V utkání se po dvou gólech prosadily Iveta Císařová a Veronika Císařová, jednu trefu přidala Michaela Jablončíková.

Trenér polského týmu Jarosław Jagielski k zápasům řekl: „Sparing partner jako je český národní tým, je pro nás skvělou příležitostí střetnout se proti silnému soupeři. Váš národní tým sleduju dlouhou dobu a vím, že v něm hrají velmi dobré hráčky. Pro každého trenéra by bylo ctí vést český národní tým. Poslední dva zápasy proti české reprezentaci mi daly spoustu materiálu, který bych měl zvážit. Zápasy mi ukázaly, kde můj tým dělá chyby a na co se s hráčkami musíme soustředit. Jednalo se o dva velmi cenné přípravné zápasy. Rád bych nyní pozval váš tým do Polska.“

Celý rozhovor s trenérem Jagielskim najdete na beachsoccer.cz už ZÍTRA!