Patrik Malina: Třetí místo je pro nás super umístění

beach soccer

Který soupeř byl pro tebe nejtěžší, případně na kterého hráče ses nejvíce připravoval nebo byl nejvíce ve střehu?

Odehráli jsme čtyři těžké zápasy. Jak s Tureckem, Ázerbájdžánem, Rumunskem, tak Anglií o 3. místo. Zápasy s Ázerbájdžánem a Rumunskem byly asi pro mě nejtěžší, protože jsem v nich byl hodně v permanenci a měl hodně zákroků. Škoda, že jsme zápas s Ázerbájdžánem v základní hrací době nedotáhli do vítězného konce, protože pak bychom hráli finále a to by byla paráda. Z hráčů byl určitě nejnebezpečnější Maci z Rumunska. Jeho střela je vynikající jak nůžkami, tak z otočky. Má to vše v rychlosti a určíte proti němu to bylo nejtěžší.

 Je pro tebe konečné třetí místo úspěchem nebo tě mrzí, že uteklo finále?

Škoda no, hrát finále divize B proti domácímu Estonsku by bylo skvělé. Ale na druhou stranu vím, že třetí místo je pro nás super umístění a asi moc lidi to nečekalo. Jsem moc rád, ze jako tým jsme zvládli zápas s Anglii, když jsme ten zápas otočili a v penaltách vyhráli. Jsme skvělá parta a každý jsme táhli za jeden provaz, to bylo moc důležité. Proto jsme to dotáhli tak daleko.

 Jak se ti líbilo prostředí estonského Pärnu?

Bylo to hezké město, menší a čisté. Hotel byl super, měli jsme vše k dispozici. Na obědy a večeře jsme chodili do restaurace, kde bylo výborné jídlo. Celý finálový turnaj se prostě povedl a byl korunovaný skvělým úspěchem.