V tuzemsku známe další vítěze

Dne 22. srpna se v areálu Ladronka uskutečnil první turnaj amatérských družstev v plážové kopané v sérii „Stanley Beachsoccer Cup“. Turnaje se nakonec zúčastnily sice jen 3 týmy z 5 avizovaných, nicméně turnaj to nijak zásadně nepoznamenalo, ba naopak, odhodlání hrát v útulném plážovém prostředí za ideálního počasí bylo odměněno celkem 53 góly v 9 zápasech. Hrálo se na 3 kola, takže každý s každým hrál 3x. 1. kolo se hrálo 2 x 8 minut, 2 a 3 kolo 2 x 10 minut, finále se hrálo klasických 3 x 12 minut. Turnaje se zúčastnily týmy AG UNITED, FC TEXAS NOVÉ STRAŠECÍ a pořadatelský tým NO NAME.

Do samotného finále postoupily celky FC TEXAS NOVÉ STRAŠECÍ a NO NAME.

Vzájemné duely finalistů z 1. a 2. kola vyzněly ve prospěch týmu NO NAME, 3:2 a 4:2, ovšem právě vzájemný duel ve třetím kole byl s ohledem na ubíhající turnajový čas, nadměrnou fyzickou zátěž a dosavadní výsledky, změněn na finálový duel, což se v konečném důsledku projevilo jako velmi správný tah.

FINÁLE – FC TEXAS NOVÉ STRAŠECÍ – NO NAME – 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Zvítězil čím dál lépe hrající tým FC Texas Nové Strašecí, který jednak těžil z kolektivního výkonu a jednak disponoval dostatečným počtem střídajících hráčů. Pořadatelský tým si ani ve finále nevedl špatně, ale doplatil na nedostatek střídajících hráčů v tak fyzicky náročném turnaji. Velká gratulace patří skvělé fotbalové partě vítězného mužstva z Nového Strašecí.

Na 1. místě se umistil tým FC Texas Nové Strašecí, který svým soupeřům vstřelil 18 gólů

Na 2. místě se umístil tým NO NAME, který svým soupeřům nadělil 25 gólů

Na 3. místě skončil tým AG UNITED, který sice v turnaji nezaznamenal výhru, ale i tak svým soupeřům vstřel celkem 10 branek

Individuální ocenění :

Kategorie NEJLEPŠÍ HRÁČ TURNAJE SBSC: MATĚJ VONDRÁČEK – FC TEXAS NOVÉ STRAŠECÍ

Kategorie NEJLEPŠÍ STŘELEC TURNAJE SBSC: STANISLAV HYŽÍK JUNIOR – NO NAME – 18 GÓLŮ

Kategorie NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ TURNAJE SBSC: ONDŘEJ MĚCHURA – NO NAME – 2 chycené penalty

Turnaj SBSC se odehrál v duchu Fair play, čemuž přispěl i rozhodčí delegovaný FAČR, který měl dění na hřišti pod kontrolou o čemž vypovídá i skutečnost, že v turnaji nebyla udělena žádná žlutá ani červená karta.

Poděkování patří Gestorům plážové kopané v ČR, Janu Dámcovi a Kateřině Šlehoferové a dále celému bezchybnému pořadatelskému realizačnímu týmu vydařeného turnaje.