Petr Víšek: Kvalita Superligy roste

beach soccer

Drama posledního kola neměli hráči Bohemians ve svých rukou. Nakonec se jim však podařilo titul obhájit a po roce si opět zahrají prestižní Ligu mistrů. Jednou z opor týmu je i Petr Víšek, brankář s mnoha zkušenostmi i z národního týmu, za který již odchytal 28 zápasů. Letos mu v brance přibyla konkurence, když se v dresu klokanů představil i brankář Miroslav Miller, který je hráčem Mladé Boleslavi. Jejich vzájemná spolupráce byla i jedním z témat našeho posezonního rozhovoru.

Klokanům se podařilo obhájit v lize titul. Který rok to bylo těžší?

Rozhodně tento. Kvalita soutěže roste, přišlo mnoho nových, mladých, dravých hráčů. Vznikl zcela nový tým složený z nadaných fotbalistů předurčených k reprezentování ČR. Konkurence roste a my jsme zase o rok starší.

Kde hledat hlavní příčiny úspěchu?

Bohemians sice nemá v plážovém fotbale dlouhou historii, ale kádr je složen z hráčů, kteří spolu již v minulosti působili v jiných klubech a to nejen v plážovém fotbale. Mnoho hráčů společně působí i v národním týmu. Dobrá parta, zkušenosti a chuť vyhrávat, to je základem úspěchu.

Věřili jste po prohře s Plzní, že se podaří opět vyhrát titul?

Naděje umírá poslední a věděli jsme, že Junioři svojí kvalitu mají a mohli by Plzeň potrápit. Neměli jsme tentokrát možnost rozhodnutí ve svých rukách, tak jako loni proti Ladronce, jelikož se nám nepovedl zápas s Plzní. Té se zase nepovedl zcela podle představ zápas Juniory. Věřili jsme a vyšlo to. Měli bychom tedy na dálku týmu Juniorů poděkovat.

V brance Bohemians se letos objevil i Miroslav Miller. Jak Vám spolu vycházela spolupráce?

S Mírou se znám už dlouho, jsem skoro stejně staří, nebo mladí, tak nemáme problém v komunikaci a v tom si poradit a pracovat spolu. Svoje časové vytížení jsme se snažili rozdělit rovným dílem, poslední kola ligy si ale Míra musel plnit povinnosti v ligovém fotbale a nemohl tudíž absolvovat všechna utkání.

Liga si letos prošla změnou hracího modelu. Byl vhodnější?

To je otázka k diskuzi. Na jednu stranu se toho mnoho nezměnilo, počet utkání byl víceméně stejný. Na druhou stranu ale nebylo žádné play-off a bylo třeba udržet stejnou výkonnost po celou soutěž, není to tedy jen o jednom dni, kdy i ze čtvrtého místa můžete vyhrát ligu. Osobně považuji tento model za objektivnější.