Tomáš Kouřim: Se sezonou panuje spokojenost

beach soccer

Jedním z nováčků letošní sezony byl plzeňský tým Moe´s, složený převážně z hráčů stejnojmenného futsalového klubu. Hráči Moe´s posbírali mnoho zkušeností během řady soutěží v plážovém fotbale, ať už v zimní či letní sezoně, přesto byl jejich vstup do Superligy velký výkonnostní skok. Navíc se o jejich účasti v soutěži rozhodlo až těsně před jejím začátkem. Jednou z hlavních tváří týmu byl Tomáš Kouřim, který Moe´s nepomáhal svou hrou jen na hřišti, ale i na trenérské a manažerské pozici.

Jak by vyznělo hodnocení účasti týmu Moe´s Plzeň v letošním ročníku Superligy?

Celkové hodnocení sezony je z naší strany pozitivní. Jako nováček soutěže jsme sice prožívali určité porodní bolesti a výsledkově to také nebylo ono, ale byla to pro nás dobrá zkušenost.

Na začátku sezony byla sestava poměrně stabilní, ale postupem času doznala značných změn, což se projevilo třeba v zápase s Juniory. Co s tím do další sezony?

Důležitou roli zde hraje místo konání Superligy, tedy Praha. Většina našeho kádru žije v Plzni a okolí, proto často docházelo k problému s dojížděním. Začátek léta tomu rovněž nepomohl. Do příští sezony se pokusíme rozšířit a stabilizovat kádr. A taky sehnat nové sponzory, kteří by nám pomohli například s úhradou cestovného na pražské zápasy.

Hodně často Vám utíkaly úvody zápasů, kdy si soupeř vytvořil několik branek náskok. Až poté šly výkony nahoru. Kde jsou možné příčiny?

To trochu souvisí s předchozí otázkou. Naše sestava bohužel nebyla zrovna nejstabilnější, a tak jsme často museli sáhnout i do rezerv, tedy povolat hráče, kteří měli s plážovým fotbalem jen minimální zkušenosti. Přechod na vysokou úroveň Superligy pak byl pro tyto hráče opravdu drsný a trvalo někdy i dvě třetiny než si tým zvykl na vysoké tempo hry.

Kdo z hráčů Moe´s patřil letos mezi nejlepší?

Mezi naše největší opory patřili tradičně brankáři, David Karal a letos i host ze Slovenska Pavol Prekop. Důležitou postavou nejen na hřišti pak byl i kapitán a nejlepší střelec Vláďa Sirotek.

NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK