Plážová kopaná navázala spolupráci s energetickou skupinou E.ON

beach soccer

Novou sezonu plážové kopané v České republice otevře netradičně soutěž těch nejmenších, kategorie U9. Půjde o sérii halových turnajů pod názvem E.ON Beach Junior Cup, které se uskuteční postupně v Pelhřimově, Brně, Českých Budějovicích a Praze. Tento projekt zároveň odstartuje novou spolupráci energetické skupiny E.ON se Subkomisí plážové kopané ČR.

„V uplynulém roce jsme uspořádali šest dílčích turnajů, ve kterých jsme testovali věkové kategorie, herní systém i celkové pojetí spojení E.ON Rodinného fotbálku a plážové kopané,“ říká Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON, která je pořadatelem.

E.ON Beach Junior Cup se odehraje 3. dubna v Brně, 9. dubna v Českých Budějovicích, 10. dubna v Pelhřimově a 16. dubna v Praze. Hrát se bude v energeticky úsporných halách. Do každého turnaje zasáhne 10 týmů, které se utkají o tři postupová místa do Velkého finále. To se uskuteční až 3. prosince v Pelhřimově.

„Hrát se bude systémem 4+1. Další podrobnosti ještě ladíme. V současné době také diskutujeme s partnery o cenách. Se společností Puma jednáme o hlavní ceně, kterou by mohlo být zavádění reprezentantů na vybrané utkání,“ odtajňuje dále novinky Pagač. Přihlašování do turnaje už teď probíhá prostřednictvím formuláře na http://www.eonrodinnyfotbalek.cz/beach.html .

Turnaje přípravek odstartují celou letošní sezonu plážové kopané v ČR. Měsíc po posledním kvalifikačním turnaji bude zahájena nejvyšší česká soutěž mužů a pak už se kolotoč zápasů roztočí naplno. Informace z plážové kopané najdete na www.plazovakopana.cz.