Plážovým fotbalistou roku 2015 je Michal Salák

beach soccer

Český plážový fotbal má nového krále. Po třech letech vlády Martina Chalupy usedl v neděli 10. ledna na pomyslný trůn Michal Salák. „Osobně jsem čekal, že anketu vyhraje opět Martin. Byl jsem mile překvapený a samozřejmě rád, že vítězství patří letos mě,“ popsal své první dojmy po vyřčení jeho jména.

Pro trofej si šestatřicetiletý hráč v neděli podvečer došel v paláci Žofín osobně, ačkoliv měl večer mistrovský zápas ve futsalu. Na řadu sice přišel až jako předposlední z celé škály oceněných, ale nakonec vše zvládl. I když jej samozřejmě mrzelo, že se nemohl zdržet i na neoficiální část slavnostního večera.

Michal Salák už má na svém kontě 43 reprezentačních startů a v nich 35 branek. V reprezentaci je od roku 2007. „Co se týká mých osobních výkonů, tedy statistik a hry, tak to byl určitě můj nejpovedenější rok v plážovém fotbalu,“ říká čerstvý vítěz ankety, který v roce 2015 vyhrál českou ligu a pohár, byl vyhlášen nejlepším hráčem Prague BS Tournament a byl i nejlepším střelcem české reprezentace v uplynulém ročníku Evropské ligy. „Osobně nejraději vzpomínám na finále Evropské ligy v Estonsku, kde jsme hráli do posledního utkání skupiny o možný postup do Divize A. Bohužel, jsem do toho zápasu nemohl nastoupit kvůli červené kartě,“ vybral Salák svůj největší zážitek uplynulého roku.

V nadcházejícím roce se těší na další výzvu v podobě kvalifikace mistrovství světa. „Určitě je to akce, na kterou se v nadcházející sezoně nejvíc těším. I když to bude těžké, pokusíme se udělat co největší úspěch, tedy zkusit postoupit. Zahrát si na mistrovství světa je snem každého sportovce, tedy i můj,“ dodává Michal Salák.

A co podle jednoho z nejzkušenějších plážových fotbalistů současnosti chybí české reprezentaci k lepším výsledkům? „Chybí nám víc možností trénovat. Přestože máme přes zimu k dispozici halu, pořád to není to, co by bylo potřeba. Také bychom potřebovali větší hráčskou základnu a hlavně větší finanční podporu. Co si budeme povídat, většina sportů je dnes o penězích. Když je máte, můžete se účastnit lepších turnajů, hrát víc kvalitních zápasů a posouvat se rychleji dopředu,“ říká na závěr rozhovoru čerstvý držitel titulu Plážový fotbalista ČR roku 2015 Michal Salák.