Prague BST: Kobylky doskákaly pro zlato

beach soccer

Nedělní program udělal tečku za druhým ročníkem pražského mezinárodního turnaje klubů. V zápasech o konečné umístění samozřejmě nejvíce lákalo finálové střetnutí mezi Žižkovem aGrasshopper Zürich. Švýcarský tým hrál finále již loni, v němž podlehl maďarskému mistrovi Goldwin Pluss. Letos si však prvenství nenechal ujít a největší překvapení turnaje porazil 4:3.

Hlavní postavou finále byl Dejan Stankovic. Ikona světového plážového fotbalu se pod vítězství svého týmu podepsala hattrickem. Zvlášť klíčovou roli sehrál Stankovic v závěru duelu. Po brance Matěje Lukiče vedl Žižkov od 32. minuty 3:2, ale byl to právě švýcarský útočník, kdo v závěru zvrátil vedení ve prospěch GC.

A co se dělo před finále?

V duelu o 7. místo se diváci branky nedočkaly. Oba týmy se v průběhu turnaje potýkaly s nízkou produktivitou a tento zápas byl jen závěrečnou tečkou za střeleckým trápením. O vítězi rozhodla první série penalt. Michal Terefenko dal zapomenout na svůj nezdar ze sobotního rostřelu proti Artfulu, naopak Jakub Slunéčko zaváhal. Sedmé místo tak patří polské Silesii.

Bitva mezi Artfulem a Düsseldorfem se stal nádherným předkrmem před bojem o medailové umístění. Zápas ve svou střeleckou exhibici proměnil Michal Kanyai, který se proti německému týmu prosadil šestkrát! Artful se ujal brzy po začátku zápasu vedení 2:0, ale soupeř vývoj zcela zvrátil a vypracoval si nadějné vedení 5:2.

Byl to ale právě Kanyai, který se podepsal pod další obrat na 6:5 ve prospěch Artfulu. Závěrečná střelecká přetahovaná vyústila ve vyrovnávací gól Dos Santose na 7:7 v posledních sekundách střetnutí. Byl to však právě zkušený německý veterán, který ve čtvrté sérii rozstřelu neproměnil svou penaltu a slovenský mistr obhájil 5. místo z roku 2013.

Boj o bronz mezi Bohemkou a Grembachem byl dlouho vyrovnanou partií. V děsivou noční můru pro klokany se změnil až v polovině zápasu, když polský tým v krátkém sledu nastřílel hned tři branky a de facto rozhodl o svém vítězství. Do konce třetiny navíc Poláci přidali další dva zásahy a zápas se proměnil v jejich exhibici.

výsledky (hráno 3 x 12 minut):

finále: FK Viktoria Žižkov – Grasshopper Club Zürich 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
branky: 24. Lukič, 31. Corbett, 32. M. Lukič – 1. Stankovic, 9. Weirauch, 34. Stankovic, 35. Stankovic

o 3. místo: BS Bohemians 1905 – Grembach Lódž 2:8 (0:2, 2:5, 0:1)
branky: 13. Chalupa, 14. Koller – 6. Saganowski, 13. Widzicki, 15. Widzicki, 15. Saganowski, 17. Wydmuszek, 20. Saganowski, 24. Mordon, 25. Widzicki

o 5. místo: Artful Bratislava – Beach Royals Düsseldorf 7:7 (2:2, 2:3, 3:2), penalty 1:0
branky: 1. Kanyai, 3. Kanyai, 19. Kanyai, 23. Kanyai, 25. Kanyai, 28. Kanyai, 33. Bagin – 4. Dos Santos, 8. Romrig, 10. Pannek, 15. Romrig, 18. Steinemann, 31. Edenhofner, 36. Dos Santos

o 7. místo: BS Ladronka Praha – Silesia BS 0:0 (0:0, 0:0, 0:0), penalty 0:1

Individuální ocenění:
Golden Ball: Bogusław Saganowski
Best Goalkeeper: Diego Moretto
Best Player: Aaron Clarke
Fair Play: Oliver Romrig