Prague BST: Teplice chystají útok na stupně vítězů

beach soccer

Jediným nováčkem pražského turnaje je tým SK Bosnia Online EU Teplice. Ten vstoupil na českou scénu před čtyřmi lety a uvedl se desátou příčkou v české Superlize. O rok později hráči Teplic startovali v šestičlenné společné česko-slovenské lize, kde obsadili poslední místo. To bylo na dvě následující sezony jejich poslední vystoupení v oficiálních českých soutěžích.

Do Superligy se teplický tým vrátil až letos, kdy pod trenérským vedením Martina Bočka vybojoval 4. příčku. Bronz proklouzl severočeskému klubu mezi prsty až v posledním kole, kdy jej přeskočil plzeňský tým Moe´s. Nyní klub Bosnia čeká nová výzva v mezinárodní konfrontaci.

Specifikem klubu je skutečnost, že v jeho vedení je bratské duo z Bosny a Hercegoviny Adnan a Denan Beganovičovi, kteří se snažili do klubu zlákat i řadu zahraničních hráčů. Dnes v něm však převládá česká stopa.

Nejvýraznější tváří klubu je devatenáctiletý talent Jiří Baran, který si svými výkony v Superlize řekl i o pozvánku do národního týmu. Za něj odehrál v letošním roce jedenáct zápasů a přidal premiérový gólový zásah do sítě Turecka. Chybět nebude ani v Praze. Zde si s ním zahrají i Lukáš Krok a Martin Choutka, hlavní opory v letošním ročníku Superligy, nebo Denis Laňka, nejlepší střelec finále Českého poháru 2015 s 8 góly, na kterém byl tým Teplic třetí.

V konečné nominaci pro turnaj se společně s nimi objevili ještě Đenan Beganović, Luan Baftijar, Ibrahim Cisse, Daniel Číhal, Ondřej Choutka, Jan Kalina, Filip Kuncl a Jakub Voráček.

„Mužstvo jsme vybírali společně s vedením klubu a po konzultaci s hlavním trenérem jsme dospěli k této nominaci. Pevně věříme, že mužstvo bude hrdě reprezentovat náš klub. Více informací o samotné hře a detaily kolem mužstva poskytneme na tiskové konferenci, která se uskuteční ve čtvrtek v Praze,“ uvedl před turnajem Adnan Beganović, prezident klubu.

Na Prague BS Tournament si dělá vedení klubu zálusk na zisk některé z předních příček. „Jediné, co již nyní mohu prozradit, je, že naší prioritou je umístění do bronzové pozice. Což určitě nebude lehké, ale myslím si, že jsme připraveni,“ prozradil ambice Adnan Beganović.

Již tuto neděli odpoledne budeme vědět, zda se hráčům Teplic podaří vytčený cíl splnit.

Prague Tournament:
2013: bez účasti
2014: bez účasti

Euro Winners Cup:
bez účasti

Česká liga:
2013: bez účasti
2014: bez účasti
2015: 4. místo