Prague BST: Düsseldorf trápí řada absencí

beach soccer

Německým klubům se na mezinárodním turnaji v Praze nedaří. Během předchozích dvou ročníků se na něm přestavily hned tři týmy: BeachKick Berlín, Ibbenbürener Beach Soccer Club a Beach Royals Düsseldorf, které poznaly radost z výhry pouze ve dvou z celkových dvanácti soutěžních utkání. 

Špatnou bilanci se letos pokusí prolomit při svém druhém startu Düsseldorf. Do boje o pražský úspěch povede Royals z kapitánské pozice opět německý útočník Oliver Romrig, který je zároveň i jeho manažerem. „Naším cílem je znovu si turnaj užít. Samozřejmě chceme vítězit, ale tentokrát to bude velice obtížné. Mám problémy se skládáním nominace,“ povzdychl si Romrig.

Ten nemůže pro Prague Tournament počítat s čtveřicí Alexander Sokolowski, Anton Kniller, Georgi Lovchev a Rene Weiher. Jeden hráč vedle druhého člen německého národního týmu. „Sám jsem také lehce zraněný,“ prozradil Romrig.  Šanci proto dostane několik méně známých hráčů jako Nils Rupietta, Dariush Urban nebo David Hoeveler.

Při absenci několika opor budou mezi klíčové členy patřit brankář Dennis Storm, španělský legionář Alonso Vicente nebo 22letý talent Peer Petry. „A možná náš tým posílí jedno překvapení,“ naznačil tajuplně Romrig.

Hráči Royals si budou chtít v Praze spravit chuť po nevydařené sezoně. V německé lize skončili na 6. místě, což je historicky nejhorší umístění Düsseldorfu v soutěži. K lepšímu výsledku nepomohlo ani několik zahraničních posil v čele s Martinem Bočkem, který se v dresu Royals představil v závěru základní části.

„Jsme velice hrdí na to, že jsme znovu součástí této akce. Je potěšením zde hrát. Prague Tournament je skvělá šance hrát plážový fotbal v zimě. Doufám, že turnaj bude pořádán každý rok a my budeme u toho,“ vyjádřil své přání Oliver Romrig.

Nechme se překvapit, zda jeho tým letos prolomí smolná vystoupení německých klubů v Praze.

Prague Tournament:
2013: bez účasti
2014: 6. místo

Euro Winners Cup:
bez účasti

Německá liga:
2013: 2. místo
2014: 4. místo
2015: 6. místo