Prague BST: Účastníkem i vicemistr německé ligy!

beach soccer

Účastníkem pražského mezinárodního turnaje bude i klub Beach Royals Düsseldorf, který je aktuálním vicemistrem německé soutěže German Beach Soccer League. Hlavní oporou týmu je Oliver Romrig, který se zúčastnil i loňského ročníku, tehdy však hájil barvy Ibbenbürenu.

Oproti německé lize dorazí Düsseldorf do Prahy v pozměněné sestavě, i tak si zaslouží zveřejněná nominace velkou pozornost. Nejdříve se však podívejme na ztráty. Kvůli studijním povinnostem budou spoluhráčům chybět kapitán Fredric Goller a útočník Alex Sokolowski. Což je velká škoda, jelikož oba patří rovněž mezi základní kameny německého národního týmu, s nímž loni absolvovali všechny zápasy Evropské ligy.

Poněkud překvapivě ukončil svou kariéru v plážovém fotbale brankář Manuel Klon. Hráč se zkušenostmi ze švýcarské ligy či německého národního týmu dal přednost kariéře ve futsalu. Chybět bude i anglický univerzál Mitchel Day, který v Praze nastoupí v dresu GC, jehož barvy v loňském roce rovněž hájil.

Nyní však k hráčům, kteří naopak do Prahy přicestují. Vedle Romriga je třeba upozornit zejména na zkušeného obránce Marcose Dos Santose (35 let), který po mnoho let patřil mezi opory německého národního týmu. I dnes stále válí, když o svých kvalitách přesvědčuje zejména diváky ve švýcarské lize. V ní byl loni s 12 góly druhým nejlepším střelcem BSC Jona.

V této soutěži se Dos Santos potkal i se dvojící švýcarských legionářů, kteří za Düsseldorf v Praze nastoupí. Již v loňské sezoně totiž vedení německého klubu navázalo spolupráci se švýcarským týmem BSC Havana Shots, který je pro tamní fotbal nepřebernou zásobárnou velkých talentů. V loňském ročníku německé ligy vypomáhalo Düsseldorfu duo Florian Strasser – Noel Ott, z nichž prvně jmenovaný dorazí i do Česka.

Strassera pak doplní nově jeho spoluhráč Tobi Steinemann, kterého sledujme zvlášť pozorně. Teprve 17letý mladíček v loňském ročníku švýcarské ligy nasázel 17 branek, což byl střelecký počin lepší hvězd jako jsou Rodrigues, Meier nebo Moritz Jäggy. O rok dříve byl Steinemann vyhlášen objevem tamní soutěže, to se střelecky prosadil 8krát.

Ve výběru jsou dále Anton Kniller, Peer Petry, Georgi Lovchev a brankář Dennis Storm. Všichni již se zkušenostmi z německého národního týmu. Šanci však dostanou i ne tolik známí hráči Sebastian Pannek a Patrick Edenhofner. Pro ně bude turnaj v Praze testem, v němž budou bojovat o místo v kádru pro letní sezonu.

Nominace: Dennis Storm – Peer Petry, Anton Kniller, Georgi Lovchev, Marcos Dos Santos, Sebastian Pannek, Patrick Edenhofner, Florian Strasser, Tobias Steinemann a Oliver Romrig.