Prague BST: Letos přivítáme i mistra Polska

beach soccer

Úžasná zpráva pro příznivce plážového fotbalu, kromě GC Zürich zamíří do Prahy i hvězdný polský klub BSC Grembach Łódź. Jeho historie se datuje již od roku 1979, kdy začínal jako fotbalový  tým, o téměř 25 let později se prosadil i na poli futsalu, kdy se stal účastníkem nejvyšší polské ligy v tomto sportu.

V prostředí plážového fotbalu na sebe Grembach poprvé výrazně upozornil v roce 2005, kdy obsadil druhé místo v domácím šampionátu. O dva roky později poprvé zvítězil v Polském poháru, což dokázal ještě šestkrát. Od roku 2008 posbírali hráči Grembachu již pět titulů národního šampióna. Nejdříve o titulu rozhodoval jednorázový pětidenní turnaj, od roku 2012 ale o vítězi rozhoduje dlouhodobá liga nazvaná Ekstraklasa. Oba ročníky Ekstraklasy dokázal Grembach vyhrát.

Rok 2013 opět mistrovský
V loňském roce si v domácím prostředí počínal Grembach suverénně a neprohrál v Ekstraklase ani jeden zápas. Finále však bylo dramatickou záležitostí, když Hemako Sztutowo porazil pouze o gól 4:3. Díky mistrovskému titulu v roce 2012 si loni zahrál Euro Winners Cup, kde bez ztráty bodu vyhrál svou základní skupinu, v níž se střetl i s mistrem Itálie (Terracina). Turnajovou stopku mu však vystavilo čtvrtfinále, kde jej v poměru 4:5 vyřadil pozdější finalista Griffin Kyjev.

Do Prahy v silné sestavě
Největší hvězdou Grembachu je Bogusław Saganowski, který je v současné době i hrajícím trenérem polského národního týmu. 36letý útočník nebude v Praze chybět a po jeho boku i několik dalších opor. Mezi ty nejznámnější patří opory polské reprezentace Tomasz Wydmuszek (přes 100 zápasů za národní tým), Daniel Baran (kolem 60 startů), Dariusz Słowiński (50), Marek Widzicki (50) a Piotr Golański(40). Naopak ve výběru chybí hvězdný útočník Witold Ziober nebo zkušený Marcin Olejniczak.

Nominace pro mezinárodní turnaj: Dariusz Słowiński, Maciej Marciniak – Tomasz Wydmuszek, Piotr Golański, Marek Widzicki, Maciej Stajewski, Patryk Taraszkowski, Daniel Baran, Tomasz Musik, Rafał Mordon, Bartłomiej Krysiak, Bogusław Saganowski

Vedle zkušených hráčů dostanou šanci i tři mladí hráči Marciniak (22 let), Stajewski (23 let) a Krysiak (23 let). Zajímavou tváří je i Patryk Taraszkowski, který se zúčastnil i loňského ročníku mezinárodního turnaje. V dresu týmu ETA-Zagłębie Dąbrowa Górnicza vstřelil dva góly, oba vsítil v duelu s Plzeň Teamem. Tým posílí i Tomasz Musik, který v loňském ročníku Ekstraklasy válel v dresu Copacabana Gdaňsk. Trenérem týmu je Jarosław Jagielski.