Premiéra ženské reprezentace v roce 2022. Dvakrát změří síly s Grembachem Lodž

Českou ženskou reprezentaci čekají v tomto týdnu první dva zápasy v roce 2022. Do Prahy po dvou letech zavítá jeden z nejlepších světových týmů Grembach Lodž. Hrát se bude v sobotu (11:00) a v neděli (10:00) v Beach-areně na Radlické ulici.

Výběr Polska, který nastupuje pod značkou týmu Grembach Lodž, se v Praze představil už před dvěma lety. Krátce před vypuknutím pandemie koronaviru odehrál dva zápasy proti české reprezentaci v Radotíně. Nejdříve slavily Polky výhru 5:2, druhý duel došel po remíze 5:5 až do penaltového rozstřelu, ve kterém byl soupeř opět úspěšnější.

„Sparing partner jako je český národní tým, je pro nás skvělou příležitostí střetnout se proti silnému soupeři. Jednalo se o dva velmi cenné přípravné zápasy,“ říkal po přátelském víkendu trenér polského týmu Jarosław Jagielski.

Tento týden se v Praze ukáže jeho výběr znovu. Českou reprezentaci pod vedením trenérů Zdeňka Slámy a Pavla Stejskala čeká ve čtvrtek odpoledne (18:00) oficiální trénink, dva přátelské zápasy jsou na programu o víkendu – v sobotu se začíná od 11 hodin, v neděli pak od 10 hodin. A jak vypadá nominace české reprezentace?

Program českého týmu:

Čtvrtek (18:00) – oficiální trénink
Sobota (11:00) – zápas č. 1
Neděle (10:00) – zápas č. 2

Česká nominace:

Gabriela Frolíková (BS Bohemians 1905)
Barbora Sladká (BS Slavia Praha)
Markéta Matějková (BS Slavia Praha)
Veronika Pýchová (BS Slavia Praha)
Karolína Dlouhá (BS Slavia Praha)
Marie Ročovská (BS Příbram)
Lucie Hrušková (BS Bohemians 1905)
Martina Folprechtová (BS Bohemians 1905)
Anna Cíznerová (BS Příbram)
Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
Michaela Čulová (BS Bohemians 1905)
Veronika Pilousková (BS Příbram)

Trenéři: Zdeněk Sláma a Pavel Stejskal.