Češi odletěli do Estonska. Čeká je první akce roku, hraje se turnaj BSWW Tour

Česká mužská reprezentace ve čtvrtek vyrazila do Estonska, kde ji čeká úvodní mezinárodní akce v roce 2022. Tým trenéra Martina Dlouhého odehraje turnaj BSWW Tour, od pátku do neděle se postupně střetne s domácím týmem, Lotyšskem a Dánskem. V nominaci najdeme i debutanta Filipa Tillingera z BS Dukla Praha. Velký víkend pak čeká pro stálici a legendu Tomáše Hurába.

Ve čtvrtek brzy ráno odletěl český výběr z Prahy přes Frankfurt nad Mohanem do Tallinnu, hlavního města Estonska. První zápas odehrají Češi už v pátek v podvečer, od 18 hodin změří síly s domácím týmem. Proti Estonsku nastoupil tým Martina Dlouhého dvakrát už v loňském roce a v obou případech prohrál (3:5 a 2:4).

V sobotu se národní tým od 12 hodin utká s Lotyšskem. S tímto soupeřem jsme se v historii utkali jen dvakrát, naposledy dokonce před 13 lety! V obou zápasech, jak v roce 2008, tak v roce 2009 Češi vyhráli.

Poslední duel pak reprezentace odehraje v neděli od 10:30 proti Dánsku. Tam už historie vzájemných zápasů není tak vousatá, jediný zápas se odehrál v roce 2016 při BSWW Tour v Praze (výhra 5:3).

Hned polovina z nominovaných hráčů je z BS Bohemians 1905. Loňští mistři Fortuna Beach Soccer League ze Slavie mají jen dvě zastoupení, stejně jako BS Villagers Uherské Hradiště. Mezi dvanáctkou hráčů chybí například nejlepší reprezentační kanonýr v roce 2021 Lukáš Trampota.

Reprezentační debut si naopak odbude Filip Tillinger z BS Dukla Praha. A velký víkend čeká Tomáše Hurába. Střelecký démon má aktuálně na kontě 99 startů v národním týmu. Takže pokud nastoupí v pátek proti Estonsku, půjde o jeho stý zápas. V sobotním duelu by pak mohl vyrovnat historický rekord Martina Chalupy, který má 101 utkání. A v neděli ho i překonat.

Program českého týmu:

Pátek (18:00) vs. Estonsko
Sobota (12:00) vs. Lotyšsko
Neděle (10:30) vs. Dánsko

Česká nominace:

Jan Bártl (BS Slavia Praha)
Patrik Malina (BS Bohemians 1905)
Daniel Valeš (BS Slavia Praha)
Miloslav Klíma (BS Bohemians 1905)
David Radosta (BS Bohemians 1905)
Marek Borovička (BS Bohemians 1905)
Jakub Janík (BS Villagers Uherské Hradiště)
Filip Vyhnal (BS Bohemians 1905)
Miroslav Tomaštík (BS Villagers Uherské Hradiště)
Tomáš Huráb (BS Ladronka Praha)
Michal Folejtar (BS Bohemians 1905)
Filip Tillinger (BS Dukla Praha)

Trenér: Martin Dlouhý.