Prezident BSWW: Chceme plážový fotbal na olympiádě 2028. Jsme blíže, než kdy jindy

Plážový fotbal jde rok od roku nahoru. A jelikož se stále rozvíjející se sport už koná i v rámci olympijských klání (v Evropě jde o Evropské hry), vyvstává otázka, zda se beach soccer může objevit i na hlavním olympijském poli. O této možnosti promluvil při nedávném turnaji v Saúdské Arábii prezident BSWW Joan Cuscó. „Chceme plážový fotbal na olympiádě v roce 2028,“ prohlásil.

Plážový fotbal je součástí Evropských her už od prvního ročníku v roce 2015, nebude chybět ani příští rok v Krakowě. Velký úspěch přinesly i nedávné jihoamerické hry ODESUR. Jak z hlediska diváků na stadionu, tak i prostřednictvím televize. I proto se jeden z členů paraguayské delegace na tiskové konferenci při uplynulém turnaji NEOM Beach Soccer Cup v Saúdské Arábii zeptal, jak daleko je plážák od olympijských her.

„To, co jste dokázali v Latinské Americe na hrách ODESUR, je pro olympijskou rodinu fantastické. Je pro nás důležité, že plážový fotbal byl nejsledovanějším a nejúspěšnějším sportem v takové olympijské soutěži v regionu Jižní Ameriky,“ začal svou odpověď Joan Cuscó, prezident Beach Soccer Worldwide.

V létě 2023 se plážový fotbal objeví na Evropských hrách v Polsku a poté i na World Beach Games v Indonésii. „Každým dnem se snažíme přivést plážový fotbal do olympijské rodiny. Přibližujeme se,“ potěšil všechny Cuscó.

„Paříž v roce 2024 je příliš blízko, ale naším cílem je Los Angeles v roce 2028. Tvrdě na tom pracujeme, pomáhá i FIFA, se kterou spolupracujeme, stejně tak s Mezinárodním olympijským výborem. Nějakou důvěru máme. Stále si myslím, že existuje cesta, kterou jít, ale jsme blíže olympiádě, než kdy jindy,“ dodal prezident BSWW na závěr.