Příprava: Česko – Nizozemsko 1:7. Naděje na startu třetí třetiny rychle vyprchala

Českým reprezentantkám nevyšel ani druhý přípravný zápas proti Nizozemsku. Stejně jako v pátečním duelu se nepovedl vstup do utkání, soupeřky ze země tulipánů se rychle dostaly do dvoubrankového vedení. Naději vykřesala na startu třetí třetiny Aneta Jungová parádní ranou pod břevno. Ze snížení na 1:2 se Beach-aréna nicméně radovala jen krátce, Nizozemky následně přidaly pět branek a došly si pro jasné vítězství 7:1.

Start do zápasu, podobně jako v pátečním zápase, vyšel mnohem lépe Nizozemkám. Hned po pár sekundách hry vyhodila brankář Alissa Vischová míč přesně na hlavu Chelly Drostové, která jej prodloužila do sítě. Ve 2. minutě přišel podobný scénář: výhoz od brankářky na Chelly Drostovou, tentokrát sklepnutí míče na Joëlle De Bondtovou a zakončení přesně k tyči.

Následovaly další šance na straně Nizozemska. Rosa Braková střílela vedle branky, aktivní Joëlle De Bondtová zkusila po autovém vhazování akrobatický pokus, který skončil na tyči. Ve druhé části první třetiny se už osmělily také české hráčky. Michaela Čulová po rychlé otočce zakončila do brankářky, rána Markéty Matějkové z přímého kopu skončila mimo branku.

Česká kapitánka se následně dostala i k další střele, opět ale zamířila mimo tři tyče. Na druhé straně se do zakončení procpala Nadja Vollemaová, i její pokus ovšem nenašel cíl. V úplném závěru úvodního dějství vyslala dobrou ránu přes celé hřiště česká brankářka Barbora Mikinová, k dorážce se ještě snažila dostat Michaela Čulová, ale neuspěla.

Ve druhé části hry Češky převzaly iniciativu. Lucie Hrušková vypálila mimo branku, po dobrém presinku se do šance procpala také Anna Procházková. Neujaly se ani střela Veroniky Pýchové a další pokus Lucie Hruškové. Hana Limbergová, která ve druhém utkání naskočila do české branky na druhou třetinu, si poradila se střelou Lotte Hopmanové z pravé strany.

Po autovém vhazování se Karolína Dlouhá snažila prosadit šikovnou hlavičkou, míč skončil jen těsně vedle nizozemské brány. Alissa Vischová v brance nemusela reagovat ani na další přímý kop Markéty Matějkové z poloviny hřiště. Na konci druhého dějství pak měly české hráčky štěstí, když střela Nadji Vollemaové skončila ještě na tyči, dorážka Chelly Drostové už v síti, míč nicméně přešel za čáru až po čase.

Divokou třetí třetinu, která nabídla celkem šest branek, otevřela Aneta Jungová přesnou ranou pod břevno rovnou z rozehrávky. Nádech českých reprezentantek ze snižující branky na 1:2 nicméně rázně zkrotila na druhé straně Lotte Hopmanová, která z přímého kopu vrátila Nizozemkám dvougólové vedení.

Následovaly další nizozemské šance, v české brance se ovšem činila gólmanka Barbora Mikinová. Zlikvidovala další přímý kop Lotte Hopmanové, střelu z úhlu od Shylvany Tielemanové i hlavičku Joëlle De Bondtové po rohovém kopu. Na druhé straně se po nástřelu Karolíny Dlouhé dostala k teči Veronika Pýchová, i nizozemská brankářka však byla připravená.

Ve 28. minutě přišel čtvrtý nizozemský gól, opět z přímého kopu. Kapitánka Nidia Bosová nechytatelnou ranou nedala Barboře Mikinové žádnou šanci. Následně se neujala ani dobrá střela Michaely Čulové a přišel další trest. Shylvana Tielemanová se po autu otočila s míčem a její rána skončila přesně u tyče – 1:5.

Českým hráčkám i nadále nebylo přáno. Lucie Hrušková se dostala před brankářku, ale z těsné blízkosti ji nedokázala prostřelit. Další přímý kop v podání Markéty Matějkové skončil mimo branku. A v posledních dvou minutách přišly ještě dva góly Nizozemek. Nejdříve se Joëlle De Bondtová krásně uvolnila po zisku míče a uspěla střelou po zemi.

Druhý gól v utkání mohla přidat ještě Aneta Jungová, střela z hranice pokutového území ovšem skončila opět vedle branky. Poslední slovo za celým dvojzápasem si vzala Nadja Vollemaová, která ranou doprostřed z přímého kopu dala tečku za sobotním duelem.

Česko – Nizozemsko 1:7 (0:2, 0:0, 1:5)

Branky: 25. Jungová – 2. a 35. De Bondtová, 1. Drostová, 25. Hopmanová, 28. Bosová, 29. Shylvana Tielemanová, 36. Vollemaová.

Sestava Česka: Mikinová, Limbergová – Matějková, Vantová, Dlouhá, Pýchová – Jungová, Hrušková, Procházková, Čulová (Macháčková).