Příprava: Senec ovládl český výběr

beach soccer

Na první pohled by se zdálo, že se po necelých 24 hodinách spolu střetli stejní soupeři. Na ten druhý si však bylo možné všimnout, že v nominaci slovenského týmu nezůstal kámen na kameni. Nově poskládaný trenérský tým Slovenska chtěl vidět během dvou přípravných utkání co nejvíce hráčů, a tak do druhého zápasu nasadili s výjimkou dvou hráčů (Hustý, Orel) zcela odlišnou sestavu. Český výběr si s nastalou situací poradil a i druhé střetnutí vyhrál. Tentokrát 5:3.

Trvalo mu to několik zápasů než se David Radosta radoval z prvního gólu v národním týmu. Konkrétně se první trefy v dresu s lvíčkem na prsou dočkal při svém desátém startu v zápase proti Bulharsku. Od toho okamžiku se mu začalo dařit a v posledních čtyřech utkáních natřílel 5 branek. V dnešním duelu proti Slovensku se dokázal prosadit dvakrát a společně s hrajícím trenérem Martinem Chalupou střelecky táhnul český tým.

Slovensko – Česká republika 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
branky: 6. Obert, 23. Šmálik, 35. Hustý – 9. Chalupa, 21. Radosta, 23. Vyhnal, 30. Radosta, 33. Chalupa

Sestavy:
Slovensko: Pastucha, Šmálik, Orel, Ondríšek, Kikuš, Jahič, Juhazy, Hustý, Sivoň, Dvoran, Petro, Obert
Česká republika:Hájek, Malina – Radosta, Chalupa, Boček, Vyhnal, Vondráček, Hašek, Baran, Tošovský

Další akcí českého týmu je turnaj v Linci, kde se přestaví silnější nominace. „Do Linze jezdíme každý rok. Čeká nás menší přípravný turnaj. Rakouský promotér akce každoročně vytváří pro náš tým výborné zázemí. Do Rakouska už pojede zkušenější tým než máme nyní na Slovensku. V týmu je momentálně volné jedno až dvě místa pro hráče, kteří zaujmou v dvojzápase se Slovenskem.“ uvedl pro iTV Bosnia Online Eu trenér Martin Chalupa.

Program českého týmu pro rok 2015:

18. – 19. 7. turnaj BSWW Tour v Linci – soupeři Slovensko a Norsko nebo Rakousko
​7. – 9. 8. Evropská liga v Siófoku – soupeři Turecko, Norsko, Andorra