Příprava: Vítěznou sérii proti Slovensku utnul druhý zápas

Česká reprezentace odehrála v Písku dvě přípravná utkání proti Slovensku. Zatímco v úvodním duelu, ve kterém se představil i Jan Koller, svého soupeře porazila 5:2, v tom druhém si naopak vedení nepohlídala a prohrála jej 3:5. V úvodním zápase se Češi brzy dostali do dvoubrankového vedení po gólech Davida Filingera a Pavla Stejskala. Obert sice v deváté minutě snížil na 1:2, ale v posledních sekundách úvodní části udeřil vysoký český útočník Martin Boček. Na začátku druhé třetiny navíc na 4:1 zvyšoval při svém prvním startu za národní gól Jan Koller. Tomáš Obert sice opět našel rychlou odpověď a o minutu později snížil na rozdíl dvou branek, ale gólovou tečku za prvním zápasem učinili Češi. Konkrétně kapitán Martin Chalupa.

Ve druhém zápase svítil po úvodních dvou třetinách na ukazateli skóre hubený stav 1:1. Až závěrečná perioda se změnila v přestřelku, v níž se oba týmy vystřídaly ve vedení. Nejdříve poslal Slováky do vedení 2:1 Pavel Bureš, ale Boček a Kovařík dokázali stav zápasu otočit na 3:2. Tentokrát však patřilo poslední slovo soupeři. Po gólech tria Kanyai, Kostoláni a Bureš v rozmezí 34. až 36. minuty dokázali Slováci vývoj opět zvrátit a z Písku si tak odvážejí historicky první výhru nad Českou republikou. Historické zápisy v neděli přepsal i Martin Boček, který v obou zápasech vstřelil dohromady 2 góly a posunul se do čela tabulky střelců českého národního týmu. Aktuálně má na svém kontě 34 branek, druhý Radek Mikan 33 a třetí Jaroslav Kovařík 30.

1. zápas: Česká republika – Slovensko 5:2 (3:1; 1:1; 1:0)
branky: 3. Filinger, 4. Stejskal, 12. Boček, 13. Koller, 33. Chalupa – 9. Obert, 14. Obert
Sestavy: ČR: Víšek – Kovařík, Vladyka, Kubice, Chalupa – Filinger, Koller, Boček, Stejskal. Trenér: Michael Lukič. SR: Kaňuk – Božík, Kanyai, Kikuš, Obert – Durdiak, Bureš, Kostoláni, Hustý

2. zápas: Česká republika – Slovensko 3:5 (1:1, 0:0, 2:4)
branky: 5. (pen.) Stejskal, 32. Boček, 33. Kovařík – 3. Kostoláni, 25. Bureš, 34. Kanyai, 35. Kostoláni, 36. Bureš. ŽK: 5. Kaňuk. Sestavy: ČR: Víšek – Kovařík, Vladyka, Kubice, Chalupa – Filinger, Boček, Stejskal. Trenér: Michael Lukič. SR: Kaňuk – Božík, Kanyai, Kikuš, Obert – Durdiak, Bureš, Kostoláni, Hustý