Příprava: Zápasy se Slovenskem přepíšou statistiky

beach soccer

Česká reprezentace v plážovém fotbale odehraje v neděli 21. července v Písku dva přípravné zápasy se Slovenskem. Do tamního sportovního areálu fotbalového klubu FC Písek se tak plážový fotbal reprezentační úrovně vrací po více jak čtyřech letech. Naposledy zde v roce 2009 český výběr odehrál taktéž dva přípravné duely, tehdy ale byl soupeřem tým Rakouska, který Češi porazili 4:3 a 6:3. Český tým se dosud střetl s tím slovenským čtyřikrát a ani jednou ve vzájemném zápase nezaváhal. Naposledy oba výběry poměřily své síly loni na turnaji v Linci, kde se Češi radovali z vítězství 2:0.

Premiéra pro Kollera

V nominaci nechybí útočník Jan Koller, který z Jihočeského kraje pochází. Pro mnohonásobného fotbalového reprezentanta to bude debut v národním dresu, o kterém se již spekulovalo loni v létě. Dosud si tento sport několikrát vyzkoušel v dresu BS Boheminas 1905, konkrétně během mezinárodního klubového turnaje Staropramen Cool či pražské Ladronka ligy. V obou případech se mu velmi dařilo. Na turnaji Staropramen Cool byl v konkurenci zkušených hráčů druhým nejlepším střelcem, v Ladronka lize se zaskvěl šesti góly ve třech zápasech. V nominaci kromě Jana Kollera nechybí ani další opory českého týmu, jakými jsou kapitán Martin Chalupa, Martin Boček, Jaroslav Kovařík nebo Petr Víšek.

Trenér Lukič rekordmanem

Pro trenéra Michaela Lukiče bude mít nedělení program slavnostní nádech. Čeká ho totiž jeho 29. a 30. zápas v řadě, který bude u národního týmu koučovat. Tím se tak dostane do čela historické tabulky odtrénovaných zápasů u české reprezentace. Dosud se o první pozici dělil s bývalým fotbalistou a dnes sportovním komentátorem Josefem Němcem, který byl reprezentačním trenérem v letech 2008 a 2010, během kterých stál na lavičce českého týmu v 28 zápasech.

Padne střelecký rekord?

A o víkendu může padnou ještě jeden milník. Útočník Martin Boček může překonat střelecký rekord Radka Mikana, který v letech 2006 až 2009 nastřílel za reprezentaci 33 gólů, Boček má na svém kontě o jeden zásah méně. Třetím v pořadí je Jaroslav Kovařík (29 gólů). Překonání této mety v neděli by bylo symbolické s ohledem na debut Jana Kollera, který je rekordmanem v počtu gólů ve fotbalové reprezentaci.